Hamileliğinizde Nasıl Güvenle Kilo Alınır?

Birçoğunuzun yıllardır hayalini kurduğu hayatınızın o harika zamanı… anne olmak! Kendinize iyi bakmanız, düzgün beslenmeniz ve aslında kilo almanız sürecin bir parçasıdır. Kadınların şişmanlama konusunda sürekli endişe duydukları bir çağda, bu hayatınızın sağlıklı kilo almanın harika bir şey olduğu zamanıdır!

Sağlıklı, dengeli beslenme her zaman önemlidir, ancak özellikle vücudunuz o değerli küçük çocuğu barındırıyorsa daha da önemlidir! Bebeğinizin sağlıklı bir oranda büyümesi amacıyla ihtiyaç duyduğu besinleri alması için meyve ve sebzeler çok önemlidir.

Ortalama bir kadın genellikle günde yaklaşık 2.000 kaloriye ihtiyaç duyar. WebMD, “iki kişilik yemek yemenin” gerekli olmadığını, ancak günde ekstra 300 kaloriyi dikkatlice aldığınızdan emin olmak için söylüyor.

Hamileyken ne kadar kilo almanızın kabul edilebilir olduğu konusunda daima sağlık uzmanınıza danışmalısınız. Bununla birlikte, hamile kalmadan önce iyi bir kiloda olmanız önemlidir.

Kalsiyum, demir, protein ve folat içeren besleyici yiyecek türleri yemek önceliklidir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir