Hamileyken Koronavirüs Olursam Ne Yapmalıyım?

Soğuk algınlığı ya da grip semptomları başlarsa (ateş, öksürük, boğaz ağrısı, bulantı, kusma, ishal, yorgunluk, nefes almada güçlük) COVID-19 testi düzenlemek için lütfen devletin sunduğu yönergeleri izleyin (pandemi kliniği, aile doktoru muayenehanesi, Acil Servis vb).

Koronavirüs semptomlarından herhangi birine sahipseniz veya kendi kendinize izole etmeniz yani karantinaya almanız gerekiyorsa veya COVID-19 teşhisi konulursa, randevunuzu yeniden planlaması veya ertelemesi için sağlık uzmanınızı bilgilendirmeli ve bu süre boyunca uygun tıbbi bakımı sağlamalısınız.

Bu, doğum öncesi veya doğum sonrası bakım almaya devam etmenizi sağlayacak ve diğer hamile hastalar veya sağlık çalışanları için riski azaltacaktır.

Sağlığınız veya bebeğinizin iyiliği konusunda endişeleriniz varsa, hastaneye gitmeniz veya evde ek bakıma ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için sağlık uzmanınızla iletişime geçmelisiniz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir