Hamilelikte Bebeğin Kız Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Hamile bir anne olarak, bebeğinizin cinsiyetini merak ediyor olabilirsiniz. Vücudunuzdaki bazı belirtilere göre çevrenizdeki insanlar kız bebek beklediğinizi söyleyebilir. Eğer siz de gerçekten bebeğinizin cinsiyetinin kız olup olmadığını merak ediyorsanız ve “Hamilelikte kız bebek nasıl anlaşılır?” sorusuna yanıt arıyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Gebeyken bebeğinizin cinsiyetinin kız olduğunu gösteren bazı belirtiler şöyledir:

1. Yüksek Nabız:

Doktorunuz, kontrol sırasında bebeğinizin kalp hızına bakar. Eğer anne karnındaki bebeğin kalp atış hızı dakikada 140 -160 civarı veya üzeri ise, kız bebek sahibi olduğunuzun bir işareti olabilir.

2. Yüksek Veya Düşük?

Eğer bebeğiniz karnınızda daha yüksek bir konumdaysa, kız bebeğe hamile olduğunuzu bir işareti olabilir.

3. Şiddetli Sabah Bulantısı:

Şiddetli sabah bulantısı, kız bebek sahibi olacağınızın net işaretlerinden biridir. Yapılan araştırmalarda, kız bebek bekleyen annelerde sabah bulantısı şikayetinin daha şiddetli olduğu sonucuna varılmıştır.

4. Akne:

Gebeyken cildinizde kabarcıklar, döküntüler ve akne sorunu olması, bebeğinizin cinsiyetinin kız olduğunun işaretlerinden biridir. Vücuttaki hormonal dengesizlik akne oluşumunu tetikler.

5. Göbek Şekli:

Göbeğinizin şekli, bebeğinizin cinsiyetinin tespitinde önemli bir rol oynar. Bebeğiniz kızsa, göbeğiniz yuvarlak ve erkekse de göbeğiniz daha sivri bir görünüm alır.

6. Ruh Hali Değişiklikleri:

Eğer gebelikte aşırı sinirlilik, depresyon ve öfke gibi ani ruh hali değişiklikleri ile karşılaşıyorsanız, muhtemelen bebeğinizin cinsiyeti kız olabilir. Kız bebek bekleyen hamile kadınlar, erkek bebek bekleyen gebelere göre daha fazla ruh hali değişikliği ile karşılaşırlar.

7. Göğüs Boyutu:

Gebelikte meme boyutundaki değişiklikler de bebeğin cinsiyetini gösteren işaretlerden biridir. Sol memeniz, sağ memenizden biraz daha büyük görünüyorsa, bebeğinizin cinsiyeti kız olabilir. Bu, hamilelikte kız bebek belirtilerinden biridir.

8. Sarımsak Testi:

Karanfil yediğinizde, vücut kokunuz değişmez ve normal kalırsa, kız bebek bekliyor olabilirsiniz. Eğer sarımsak yediğinizde kokusu gözeneklerinizde kolayca dışarı sızıyorsa, erkek bebek bekliyor olabilirsiniz.

Bakınız: Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri

9. Uyku Pozisyonu:

Eğer hamileyken çoğunlukla sağ tarafınızda uyuyorsanız, bebeğin cinsiyetinin kız olduğunun işaretlerinden biridir.

10. Kafatası Teorisi:

Kız bebek bekliyorsanız, ultrason resminde bebeğinizin kafası konik şeklinde ve alt çenesi yuvarlak biçimde olabilir.

11. Saç Dokusu ve Parlaklık:

Saçlarınız ince ve mat görünüyorsa, kız bebek taşıyorsunuz anlamına gelebilir. Oysa parlak ve ışıltılı saçlara sahipseniz, erkek bebek taşıyor olabilirsiniz.

12. İdrar Rengi:

İdrar rengi, bebeğinizin cinsiyetini belirlemeye yardımcı olur. İdrarınız mat sarı renkliyse, kız bebek taşıdığınızın işaretidir.

13. Tatlılara Aşerme:

Eğer çikolata, dondurma gibi tatlılara aş eriyorsanız ve canınız tatlı yemek istiyorsa, kız bebek sahibi olacağınızın işareti olabilir. Tuzlu yiyeceklere aşermek ise, erkek bebek işareti olabilir.

14. Göğüslerin Büyüklüğü:

Eğer göğüslerinizin boyutu normalden oldukça büyüdüyse, kız bebek beklediğinizin bir işareti olabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir