Hamilelikte Annenin Kilo Almaması Normal Mi?

Gebelikte aldığınız kilo, doğmamış çocuğunuzun düzgün büyümesi ve gelişmesi için beslenmenin kaynağıdır. Bu ek ağırlık, vücudunuzu hamilelik sonrası emzirmeye hazırlamak için yağ olarak saklanır. Bununla birlikte, birçok kadın hamilelikleri sırasında sabit kilo almazlar.

Düşük kilolu olmak veya çok az kilo almak birkaç endişeye neden olabilir.

Az kilo almak ile ilgili endişeler, sizi ve bebeğinizin sağlığını nasıl etkileyebileceğini ve kilo almayı deneyebileceğiniz yolları öğrenmek için bu yazıyı okuyun.

Gebelikte Düşük Kilolu Olmak Ne Demektir?

Vücut kitle indeksi veya VKİ genellikle ağırlık kategorileri atamak için bir tarama aracı olarak kullanılır – zayıf, normal veya sağlıklı ağırlık, aşırı kilo ve obezite.

Düşük kilolu kategorisindeyseniz panik yapmayın. Her zaman endişe kaynağı olmayabilir. Bununla birlikte, kilo alamamak hamilelikten önceki kilonuz veya yetersiz beslenme alımı ile ilişkili olabilir. Bu ayrıca vücudunuzun yeterli miktarda yağ depolamadığını da gösterebilir.

Bazı kadınlar hamileliğin ilk aşamasında kilo almayı zor bulabilir. Birkaç kadın sabah bulantısı nedeniyle erken hamilelik sırasında bile kilo verebilir. Bununla birlikte, bu süre zarfında bebeğin hamileliğin ilerleyen bölümünde olduğu kadar çok kalori veya besine ihtiyacı olmayabileceğinden kötü bir işaret değildir.

Ayrıca, anoreksiya veya bulimiya nervoza gibi yeme bozukluğu öyküsü olan kadınlar, sağlıklı bir kilo aralığı elde etmeyi veya korumayı zor bulabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir