Yeni Doğan Bebeklerde Uyku Problemi Nasıl Çözülür?

Bebeğin Gece Boyunca Uyumaya Hazırlamasındaki Zorluklar Nelerdir?

Bebeğinizi gece uyumaya hazırlarken bazı engeller olabilir. Bunlardan bazıları aşağıda verilmiştir.

Bebekler bir rutin geliştirmek için zamana ihtiyaç duyarlar. Sabit bir uyku ve yetişkinler gibi uyanma döngüleri yoktur. Bu, bir bebeğin uyumasını beklediğinizde uyanık kalabileceği ve uyanık kalmasını istediğinizde uyuyabileceği anlamına gelir. Bu nedenle, eğitime başladığınızda tutarsız sonuçlar görebilirsiniz. Bebek gece boyunca birkaç gece uyuyabilir, sonra tekrar tekrar uyanmaya geri dönebilir.

Çok karışıklık için hazırlıklı olun. Eğitime daha sonra başlarsanız, bebek büyüdüğünde öfke nöbetleriyle yüzleşmeniz gerekebilir. Ama vazgeçme. Tutarlılık bebeğin gece boyunca uyumayı öğrenmesinin anahtarıdır.

Bebeğin kollarınızda veya beşik gibi favori bir uyku noktası olabilir. Bebek uykuya dalmak için bir yer bulmuş olabileceği için onu o noktadan ayırmak zor olabilir. Bununla birlikte, bir süre zarfında bebek beşiğinde uyumayı öğrenecektir.

Sürekli çaba, bebeğinizin gece boyunca uyumasına yardımcı olmanın anahtarıdır. Ancak, tüm çabalara rağmen, bebeğinizin gece boyunca uyumakta zorlandığını unutmayın. Bunda yanlış bir şey yok.

Pediatrik uzmanlar, bazı bebeklerin sadece gece vakti uyuyanlar olduğunu, bazılarının ise minimum eğitim ile gece uyuduğunu belirtmektedir. Bebekler büyüdükçe, öngörülebilir düzenli uyku programlarını benimserler. O zamana kadar çabalarınızdan vazgeçmeyin.

Bakınız: Bebeğimi Gece Boyunca Nasıl Uyuturum?

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.