Trimester Nedir?

İnsanlar genellikle hamilelikten dokuz aylık bir süre olarak bahseder. Aslında genellikle bundan biraz daha uzundur. Hamileliğiniz, gerçekten gebe kaldığınız günden çok, son adetinizin ilk gününden itibaren ölçülür.

Bir hamilelik genellikle yaklaşık 40 hafta sürer ve tarihleriniz haftalar içinde belirtilir. Çünkü bu aylar içinde konuşmaktan daha doğrudur.

Hamileliğinizin trimester adı verilen üç aşaması vardır ve her üç aylık dönem TRİMESTER olarak adlandırılır.

Her üç aylık dönemin kendine özgü yüksek ve alçak seviyeleri vardır ve bu hamilelik takviminde neler bekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Takvimdeki bilgiler yakınınızdaki kişiler için de faydalı olabilir.

Hamilelik haftaları hakkında kafanız mı karıştı? Hamile kaldığınız günden mi yoksa son adet döneminizden mi sayılacağını merak mı ediyorsunuz?

Gebelopedi web sitesinde hamileliğinizi haftalar ve aylar içinde nasıl sayacağınızı keşfedin. Ayrıca, sizinle aynı zamanda başkalarıyla tanışmak, hikayeleri paylaşmak ve ipuçlarını ve tavsiyeleri paylaşmak için Gebelopedi doğum kulübünüze de katılabilirsiniz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Bakınız: Hamilelik Hesaplama: Doğum Tarihi Hesaplama

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir