Sütü Az Gelen Anneler Ne Yapmalı?

Yaygın Emzirme Sorunları: “Yeterince süt üretmiyorum” Emzirmek doğal bir şey, bu yüzden kolay gelmeli, değil mi?

Sandığınız kadar kolay değil. Annenin işe geri dönmesi veya toplum içinde kendini rahatsız hissetmesi gibi çeşitli faktörler vardır, ancak çoğu zaman kadınlar kendilerini engelleyen bir sorun nedeniyle işi bırakmaya karar verirler.

Bu blog dizisinde, yaygın emzirme sorunlarına ve bunların üstesinden gelmek için çözümlere odaklanacağız. Ne kadar çok şey bilirseniz, o kadar çok güven duyarsınız. Güven, emzirme başarısının anahtarlarından biridir.

Anne Sütünün Az Olması

En yaygın sorunlardan biri, kadınların sütünün azaldığını veya bebeklerinin yeterince beslenmediğini hissetmesidir. İlk haftalarda, vücudunuz alışırken göğüsleriniz çok doludur (veya tıkanmıştır). Altı hafta kadar sonra, neredeyse dolu hissetmiyorlar. Bu aslında iyi bir şey! Vücudunuz daha verimli hale geliyor ve yalnızca bebeğin ihtiyacı kadar üretiyor.

Arzınızı Artırmak

Emzirme tamamen arz ve taleple ilgilidir. Beslemeler arasında sık sık emzirme veya süt pompalama, arzınızın artmasına yardımcı olabilir. Yeterince üretemediğinizi düşünüyorsanız, bebeğinize ipucu için bakın. Beslendikten sonra memnun mu? Sürekli kilo alıyor mu? Gün boyunca yeterli miktarda ıslak bezi (6-8) var mı?

Arzınızı artırmaya yardımcı olmanın diğer yolları şunlardır:

  • Günlük su alımınızı artırmak.
  • Gece boyunca emzirmek veya süt pompalama. Süt üretimini uyaran hormon – prolaktin – geceleri zirveye ulaşır.
  • Yulaf ezmesi gibi artışı teşvik edebilecek yiyecekler yemek veya çaylar içmek.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir