Polikistik Over Sendromunu Önlemenin Yolları

Polikistik Over Sendromu Nasıl Önlenir?

Çoğu durumda, polikistik over sendromu ailelerde çalışma eğilimindedir. PCOS’un gelişmesini önlemek mümkün olmasa da, ailenizde PCOS varsa sağlıklı kiloyu korumak için adımlar atabilirsiniz.

Ayrıca, özellikle gebe kalmaya çalışıyorsanız, düzenli kontrollere gitmelisiniz. Böylece durum erken teşhis edilir ve doktorlar size nasıl tedavi edeceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunabilir. Bu, hamile kalma şansınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Düzensiz adet dönemleriniz varsa veya aylarca adet kanaması olmaması durumunda, pelvik ultrason ve diğer testler için derhal doktorunuza danışmanız en iyisidir.

Yapmanız gereken ilk şey, sakin ve rahat olmaya çalışmaktır. Strese girerseniz, hamile kalma şansınız daha da azalacaktır. Ayrıca jinekoloğunuzla doğum öncesi vitaminlere başlama konusunda konuşun. Bunlar sağlığınızı artıracak ve aynı zamanda doğurganlık şansınızı artıracaktır. Ayrıca beslenmenize dikkat edin.

Doktorunuzun size uygulayabileceği doğurganlık ilaçlarıyla iyi gitmediklerinden, doğal tedavilerden ve bitkilerden uzak durmaya çalışın. Ayrıca, sağlık durumunuz hakkında kendinizi eğitin ve PCOS ile hamile kalma şansınızı nasıl artırabileceğinizi öğrenin.

PKOS’lu birçok kadın için hamilelik uzun bir mücadele olabilir. Ancak bu umut olmadığı anlamına gelmez. Aslında, PCOS ile başarılı bir şekilde hamile kalan pek çok kadın öyküsü var, bir kez değil, birçok kez. Annelik hayalinizi gerçekleştirmek için umut ve güç kazanmak için bu hikayeleri okuyun. Unutma, umut varsa, her zaman bir yol vardır.

Modern tıp sayesinde, bugünlerde PKOS’lu kadınlar bile hamile kalabilir ve bebek sahibi olabilir. Rahatlayın ve düzenli fiziksel aktivite ve sağlıklı yaşam tarzının yanı sıra kendinizi gevşetmenin ve stresten arındırmanın PKOS semptomlarında ne kadar büyük bir fark yaratabileceğine şaşıracaksınız.

Polikistik over sendromu varsa ve hamile kalırsanız, gebelik diyabeti ve hamileliğe bağlı tansiyona yakalanma riskiniz yüksek olacağı için sağlığınız konusunda dikkatli olmanız önerilir.

Sağlığınıza dikkat edin ve doktorunuzun talimatlarını izleyin. Bu sayede harika dokuz ayın sonunda, neşe paketinizi taşıyabileceksiniz ve PCOS olup hamile kalmaya çalışan pek çok başka kadına ilham kaynağı olacaksınız.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir