PMS Veya Premenstrüel Sendrom (Adet Öncesi Gerginlik Sendromu)

Adet döneminizden önce ruh hali değişimlerinden muzdarip misiniz? Kendinizi yorgun, sinirli hissediyor musunuz ve hiç sabrınız yok mu? Tavrınızdaki bu değişiklik çevrenizdekileri etkiliyor mu? Sevdikleriniz, yakın arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınız her ay aynı anda sizden kaçıyor mu?

Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, o zaman PMS olarak bilinen yaygın bir adet rahatsızlığınız olabilir. PMS ile ilgili alt bölümümüzde, bu durumun tam olarak ne olduğu, neden her ay adet döneminizin başlangıcından önce olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin ve PMS ile başa çıkmak ve rahatlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri alın.

PMS nedir?

İnsanların her ay ruh halindeki değişimler yüzünden seni üzmesine izin verme. Yardım edemezsin. Ve adet döneminize başladığınızda kişiliğinizdeki bu aylık değişimde yalnız değilsiniz. Dünya genelindeki kadınların yaklaşık %80’inin adet dönemlerinden önce her ay PMS yaşadığını biliyor muydunuz? Bu yüksek orandan biri misiniz?

PMS’nin ne olduğu ve bu duruma neyin sebep olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. PMS’nin sizi neden etkilediğini anlamak, aşırı semptomlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca PMS’nin ilişkileri nasıl etkilediği ve PMS’nin gençleri nasıl etkilediği hakkındaki makalelerimize göz atın.

PMS Tedavisi

PMS semptomlarınızdan bir dakika daha fazla acı çekmeyin. PMS Tedavisi almanın yolları vardır, böylece sizin ve çevrenizdeki herkesin acısını hafifletebilirsiniz. Doğal PMS rahatlaması hakkındaki makalemize göz atın ve kendi kendine tedavi için bazı kullanışlı ipuçları alın. Ayrıca PMS diyeti veya yeni PMS beslenme planı hakkında daha fazla bilgi edinin. Hormonlarınızın her ay sizi en iyi şekilde almasına izin vermeniz için hiçbir sebep yok. Vücudunuzun kontrolünü nasıl ele alacağınızı ve PMS semptomlarınıza nasıl veda edeceğinizi şimdi öğrenin.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir