Plasenta Previa İle Nasıl Başa Çıkılır?

Plasenta previa ile nasıl başa çıkabileceğinize dair bilgiler aşağıda açıklanmıştır:

Rahatsızlık hakkında her şeyi öğrenin: Durum hakkında netliğe sahip olmak, istenmeyen şüpheleri, korkuları ve kaygıyı ortadan kaldırır. Doktorunuzla konuşun veya aynı duruma sahip diğerleriyle (destek gruplarında bulabilirsiniz) bağlantı kurun.

Sezaryen için hazırlık: Plasenta previa vajinal doğumun imkansız ve tehlikeli olmasına neden olur. Bu nedenle, bebeğiniz ve refahınız için sezaryen doğum gerekli olacaktır.

Dinlenme: Yatak istirahati fikrini beğenmeyebilirsiniz, ancak şu anda buna ihtiyacınız var. Bir hobi izlemek veya bebek bakımı hakkında bilgi almak ve online alışveriş yapmak için boş zamanı kullanın.

Bakınız: Plasenta Previa Tanısı

Plasenta Previa Nasıl Önlenir?

Plasenta previa’yı önlemenin bir yolu yoktur, çünkü bunun için özel bir neden yoktur.

Bakınız: Plasenta Previa Nasıl Tedavi Edilir?

Bununla birlikte, yaşınız, önceki ameliyatlarınız veya önceki hamilelikleriniz nedeniyle riskleriniz yüksekse, ekstra dikkatli olmaya ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeye çalışın. En önemlisi, durumla ilişkili oldukları için sigara içmekten ve uyuşturucu tüketiminden uzak durun.

Kaynaklar:

  1. Placenta Previa; Stanford Children’s Health
  2. Robert K. Stoelting, et al.; Placenta Previa; Stoelting’s Anesthesia and Co-existing Disease

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.