PCOS ve Hamile Kalma Şansınızı Arttırın!

Emma Thompson ve Victoria Beckham gibi ünlüler polikistik over sendromuna sahipler, ancak anneliğin keyfini çıkarmaya devam ettiler. Dolayısıyla, PCOS’unuz olduğu için gebe kalamamanız için hiçbir neden yok. Kesinlikle yapabilirsin. Yapmanız gereken tek şey, kendinize daha fazla hamile kalma şansı vermek. İşte başarılı hamile kalma şansınızı artırmanın bazı yolları:

Sağlıklı yiyecek seçimleri yaparak ve düzenli egzersiz yaparak sağlıklı kilonuzu koruyun. Aşırı yemek yemekten kaçının. Mümkün olduğunca ev yapımı ve tercihen organik yiyeceklerle ziyafet çekin.

Ne zaman yumurtladığınızı anlamak için bir yumurtlama tahmin kitine yatırım yapın. Böylece yumurtlama olduğu günlerde cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Yumurtlama yapsanız da yapmasanız da haftada iki ila üç kez ilişkiye girmeyi deneyin. Bu, sperm kalitesinin korunmasına yardımcı olur ve aynı zamanda yumurtlamayı kontrol etmenin stresini ortadan kaldırır ve tam yumurtladığınız gün ilişkiye girin.

İlişkiye girmeyi partnerinizle bağlantı kurmanın bir yolu olarak görün ve bunu sadece yumurtladığınız günler için saklamayın.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir