Koronavirüs Döneminde Ebeveynlere Öneriler

Anahtar noktaları:

  • Sosyal olarak uzaklaşarak veya kendi kendini izole ederek, topluluğunuzdaki herkesi korumaya yardımcı oluyorsunuz.
  • Sosyal mesafeyi yönetme veya karantina hakkında sorularınız olması doğaldır.
  • İpuçlarımız , sosyal mesafenin veya kendi kendine izolasyonun zorluklarını aşmanıza yardımcı olabilir.

Koronavirüs (COVID-19): Ailenizde Sosyal Mesafeyi veya Krantinayı Yönetmek

Siz ve çocuklarınız sosyal olarak uzaklaşıyorsanız veya kendi kendinizi izole ediyorsanız, ailenizin koronavirüs (COVID-19) kapma riskini azaltmaya yardımcı oluyorsunuz. Ayrıca arkadaşlarınızı, geniş ailenizi ve topluluğunuzu koronavirüsün (COVID-19) yayılmasına karşı korumaya da yardımcı oluyorsunuz.

Ailenizin sosyal mesafeyi ve karantinayı nasıl yönetebileceği hakkında sorularınız olması doğaldır. Aşağıdaki ipuçlarımız ve bağlantılarımız sorularınızı yanıtlayabilir ve bu deneyimde gezinmenize yardımcı olabilir.

Sosyal uzaklaşma ve karantina sırasında aile rutinleri konusunda ne yapmalıyım?

Yapabiliyorsanız rutinlere bağlı kalın. Rutinler, özellikle stresli olduğunda veya çocuklar zor deneyimler yaşarken çocukların kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olur:

Çocuklarımı nasıl aktif tutabilirim?

Çocukları ve gençleri aktif tutmanın en kolay yolu, fiziksel aktiviteyi günlük oyun ve aile yaşamının bir parçası haline getirmektir:

Yapabiliyorsanız, sosyal mesafe ve karantina sırasında evde veya bölgenizde bir açık alanda ailenizin rutininin bir parçası olarak açık havada oyun oynayın. Dışarı çıkıp çocuklarınızla aktif olabilirseniz, bu herkes için iyidir.

Çocuklarımın iyi beslenmeye devam etmesine nasıl yardım ederim?

Çocuklara ve gençlere sağlıklı yiyecek mesajları göndermenin en iyi yolu, her gün sağlıklı beslenme seçimleri yaptığınızı görmelerine izin vermektir:

Sosyal mesafe ve karantina sırasında birlikte evdeyseniz, düzenli aile yemekleri, nasıl hissettiğinizi, duygularınızı birbirinizle kontrol etmek için mükemmel zamanlardır. TV ve telefonlardan uzak kalarak, aile yemeklerinin daha keyifli olduğunu fark edebilirsiniz!

Çocuklarımın yeterince kaliteli uyku almasını nasıl sağlayabilirim?

Siz ve çocuklarınız yatmak ve sabah kalkmak için normal rutinlerinize sadık kalırsanız, hepinizin yeterince kaliteli uyku almasına yardımcı olur:

Gençler için daha iyi uyku?

Tüm çocuklar zaman zaman uyumakta ve yatağa gitmekte zorluk çekebilir. Basit yaşam tarzı değişiklikleri ve davranış stratejileri bazı uyku problemlerinde yardımcı olabilir.

Bakınız: Çocuklar Evde Nasıl Meşgul Tutulur?

Çocuklarımı nasıl eğlendirebilirim?

Çocukları eğlendirmek, birlikte özel zaman geçirmekle ilgili olabilir. Ve harika haber şu ki, bu, çamaşırları katlamak, yürüyüşe çıkmak, masa oyunları oynamak, kitap okumak ve daha fazlası gibi günlük işleri yaparken olabilir.

Bir aile filmi gecesi, sosyal mesafeler ve evde karantina sırasında eğlenceli olabilir. Aileniz için doğru filmi bulmak için türüne, sınıflandırmaya ve yaşa göre yeni çıkanların ve eski favorilerin 1000’den fazla film incelemesini arayın.

Çocuklarımın interneti güvenli bir şekilde kullandıklarından nasıl emin olabilirim?

Ekran kullanımı, sosyal mesafe ve karantina sırasında sağlıklı bir yaşam tarzının parçası olabilir. Önemli olan, çocukların hem ekranlı hem de ekransız çeşitli etkinliklerden keyif almaları ve kaliteli içerik kullanmalarıdır:

Ekran başında kalma süresini yönetme?

Çocuklarla ekran zamanını paylaşmanın ilişkinizi geliştirdiğini ve çocukların öğrenmesine yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Ve elbette, ekran zamanını çocuklarınızla paylaşmak eğlenceli olabilir!

Kardeş çatışmasını nasıl yönetebilirim?

Çocuklar arasında anlaşmazlıklar ve kavgalar çok yaygındır. Özellikle çocuklar büyüdükçe çocuklarla çatışmalar da yaygındır. Çatışma, çocuklarınızın sosyal becerilerini geliştirmesi ve sizin de problem çözme rol modeli olmanız için büyük bir fırsat olabilir:

Gençlerle iletişim yönetimi:

Çocuklarınızın fiziksel olarak uzaklaşma ve kendi kendine izolasyon sırasında arkadaşları ve okul arkadaşlarıyla bağlantıda kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Örneğin, her yaştan çocuk görüntülü sohbet uygulamalarını kullanabilir. Daha büyük çocuklar ve gençler sosyal medyadan en iyi şekilde yararlanabilir. Ve neden kartpostallar, kağıtlar ve pullar almayasınız ki çocuklar eski usul şekilde bağlantıda kalsınlar?

Çocuklarımın akıl sağlığı konusunda endişeliyim. Ne yapmalıyım?

Çocukların ve gençlerin zorlu deneyimler sırasında iniş çıkışlar yaşaması doğaldır. Ancak bazen çocuklar çıkışlardan “geri dönmezler” ve bu hayatlarının diğer bölümlerini etkilemeye başlar. Bu, akıl sağlığı sorunlarının bir işareti olabilir:

Akıl sağlığım için endişeliyim. Ne yapmalıyım?

Sosyal mesafeli kalma ve karantina sırasında çocuklara bakmak büyük ve önemli bir iştir. Bu durumu yönetme konusunda endişelenmek doğaldır. Özellikle aşağıdaki sorunlardan herhangi biriyle mücadele ediyorsanız, destek aramak sizin ve çocuklarınız için iyidir.

Çocuğumun ek ihtiyaçları var. Sosyal mesafe ve karantinada nasıl başa çıkabilirim?

Tipik olarak gelişen çocuklara yönelik ipuçlarımızın çoğu ek ihtiyaçları olan veya engelli çocuklara da yardımcı olabilir, ancak bazı şeyleri uyarlamanız gerekebilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir