Kordon Kanı Bankası Kullanmanın Avantajları

Tebrikler! Bebek sahibi olmak üzereyseniz, bu hayatınızın çok heyecan verici bir zamanıdır. Ebeveynliğe ilk kez (veya ikinci veya üçüncü, vb.) yaklaşırken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey ve yapılacak pek çok seçenek vardır. Bu kararlardan biri ilginç ve yenilikçi bir teknoloji – kordon kanı bankacılığı ile ilgili.

Bu doğum odasında verebileceğiniz bir karar değil. Önceden plan yapmalı, bir kordon kanı bankasına karar vermeli ve doğumda hazır ve hazır bir kit bulundurmalısınız. Bu nedenle, kordon kanı bankacılığı hakkında araştırma yapmış olmak ve bu sürecin bir parçası olmak için olumlu ve olumsuz nedenleri anlamak isteyeceksiniz. Burada, kordon kanı depolamanın olumlu sonuçlarını keşfedeceğiz.

Kordon Kanı Neden Saklanmalı?

Bebeğiniz için kordon kanını saklamanın birçok olumlu nedeni vardır. Yeni doğmuş bir bebeğin kordon kanını saklamanın bir numaralı nedeni, yakın bir aile üyesi veya ailesinde tıbbi hastalık öyküsü olan bir çocuğun olmasıdır. Bu, kemik iliği nakli ile tedavi edilebilen ve yardım edilebilen hastalıkları içerir.

Plasentada ve göbek kordonunda bulunan kan, kemik iliği nakli durumunda kök hücrelere ihtiyaç duyan bir aile üyesine yardımcı olabilir. Bunlar, lösemi, aplastik anemi, orak hücre anemisi ve pek çok türde bağışıklık yetersizliği gibi hastalıkları içerir.

İyi Bir Yatırım

Bebeğinin kordon kanını saklamayı seçen ebeveynler buna bir sigorta planı olarak bakarlar. Ev sahibi sigortası veya araba sigortası satın aldığınızda, kesinlikle kullanmak zorunda kalmayacağınızı umarsınız. Gelecekteki sorunlara veya sorunlara karşı sigorta olarak bu parayı peşin ödersiniz. Kordon kanı bankacılığı çok benzer. Doğumdan sonra göbek kordonundan kan alındığından, işlem anne veya bebek için tamamen invaziv değildir. İşlem sadece birkaç dakika sürer ve kordon kanı bir laboratuvarda saklanır. Ailenin kordon kanı alındıktan sonra bir saniye bile düşünmesine gerek kalmayacaktır.

Bununla birlikte, aileden biri hastalanırsa ve kemik iliği nakline ihtiyaç duyarsa, aile akıllıca yatırım yaptıklarını hisseder ve depolanan kök hücre kaynaklarından faydalanabilir. Kordon kanını saklamak, kullanmanız gerekmesi durumunda yeni doğmuş bebeğiniz veya diğer aile üyeleri için bir sigorta planı haline gelir.

Bakınız: Kordon Kanı Bankacılığının Önemi

İç Huzuru ve Gelecekteki Umut

Bu gönül rahatlığı birçok insan için çok önemlidir ve kordon kanı bankacılığının 1970’lerde başlangıcından bu yana popülaritesinin artmasının ana nedenidir. Ek olarak, kordon kanı öncelikle kemik iliği nakli için kullanılırken, yeni araştırmaların daha fazla hastalığı ve sorunu iyileştirmek için kullanılmasına izin vereceği umudu her zaman vardır. Kök hücrelerin depolanması, artık ailenin, eğer mevcut olursa, gelecekteki keşiflerin ve tedavilerin bir parçası olmasını sağlar.

Bunlar, günümüzde kordon kanı bankacılığı için birçok avantajdır. Kesinlikle herhangi bir karar verilmeden önce dikkate alınması gereken dezavantajlar da vardır. Kordon kanı bankacılığı hakkında daha fazla bilgi edinin ve size ve büyüyen ailenize fayda sağlayacak eğitimli bir karar verin.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir