Kısırlıkla Nasıl Baş Ederim?

Kısırlıkla baş etmek üzücü ve stresli olabilir, ancak yalnız değilsiniz. Danışmanların, arkadaşların ve sevdiklerinizin desteği, zor zamanlarda size yardımcı olabilir.

Kısırlıkla nasıl baş ederim?

Hamile kalmakta güçlük çekmek, bebek sahibi olmak isteyen insanlar için sinir bozucu ve hatta yıkıcı olabilir. Kısırlığın en zor kısımlarından biri duygusal iniş çıkışlarla uğraşmaktır. Hamile kalmaya çalışma süreci boyunca duygusal sağlığınıza özen göstermek, fiziksel olarak sağlıklı kalmak kadar önemlidir.

Meditasyon, okuma, egzersiz veya yürüyüş gibi eğlenceli ve rahatlatıcı sağlıklı aktivitelere zaman ayırarak stres seviyenizi düşük tutmaya çalışın. Kısırlıkla mücadele ederken arkadaşlarınıza, ailenize, partnerlerinize, terapistlere ve destek gruplarına yaslanmak da gerçekten yardımcı olabilir.

Başa çıkmanıza yardımcı olacak birçok kaynak var. Duygularınız ve deneyimleriniz hakkında konuşmak, duygularınızı işlemenize ve zihninizi rahatlatmanıza yardımcı olabilir. Doğurganlık mücadelelerine odaklanan çevrimiçi ve yüz yüze topluluklar, neler yaşadığınızı anlayan ve tavsiye ve teşvik sunabilen insanlarla tanışmak için iyi yerlerdir. Danışmanlar ve terapistler de yardım kaynakları olabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir