İmplantasyon Şansınızı Artırabilir Misiniz?

Yumurtlama günü ve bundan önceki dört gün, adet döngüsünün en verimli günleridir. Yumurtlama günlerinizi bazı belirtiler ve semptomlar veya bir yumurtlama hesaplayıcısı aracılığıyla izleyebilirsiniz. Bu günlerde korunmasız cinsel ilişkiye girmek implantasyon şansınızı artırabilir

Ayrıca, sağlıklı bir yaşam tarzı için aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirsiniz.

Bakınız: İmplantasyon Ne Zaman Oluşur?

1. Dengeli Beslenme

Lif bakımından zengin gıdaların sağlıklı östrojen seviyelerini, metabolizmayı ve sindirimi teşvik etmesi muhtemeldir. Kara lahana, lahana veya pancar yeşillikleri, öğütülmüş keten tohumu, ıslatılmış tohumlar ve kuruyemiş ve tam tahıllar gibi koyu yapraklı yeşillikleri yiyebilirsiniz. Her gün yaklaşık 28 gram lif alın.

Süper gıdalar sağlıklı hormonal seviyeleri destekleyebilir. Beslenmenize hindistan cevizi yağı, morina karaciğeri yağı, goji meyveleri (Arctium lappa) ve maca (Lepidium meyenii) ekleyebilirsiniz.

Hamilelik için güvenli bitkiler ve kan besleyici gıdalar alarak uterus kaplamasının sağlıklı büyümesini destekleyin. Ebegümeci, ısırgan otu, kırmızı ahududu yaprağı gibi bitkilerin yardımcı olması muhtemeldir. Kan besleyici gıdalar arasında somon, otla beslenen hayvan eti, ayçiçeği ve kabak çekirdeği, spirulina ve kinoa bulunur.

Vücut sıcaklığınızı artırabilecek yiyecekler ekleyin. Progesteron seviyeleri yükseldiğinde, vücudun sıcaklığı da artar. Bu nedenle, sıcak bir rahim yeni bir yaşamı desteklemek için ideal bir ortamdır. Tarçın, zencefil ve kırmızı biber gibi ısıtan bitkiler ile güveç ve çorbalar hazırlamayı deneyin.

Bakınız: Doğurganlığı Artıran Basit İpuçları

2. Yeterince Dinlenin

Hamilelik haberlerinizi beklerken, genellikle stres belirtileri olan çenenizi, karnınızı veya omzunuzu yüksek tuttuğunuzu gözlemleyebilirsiniz. Stresli düşünce ve faaliyetlerden kaçınmaya çalışın. Evde ve işte sağlıklı bir ortam yaratın.

  • Erken uyu ve gün içinde şekerleme yap.
  • Eğer koşu veya ağır egzersiz yapıyorsanız, tempolu yürüyüş veya doğurganlık yogaya geçin.
  • Masaj yapın, sevdiklerinizle dolaşın, sakin bir gezi planlayın.

Bakınız: Anormal İmplantasyon Nedir?

3. Kendine İnan

Bir bebeği doğurabilme kabiliyetlerinizden şüphe ediyorsanız hamile kalamayabilirsiniz. Düşünce düzeninizi değiştirin ve kendinize inanın. Olumsuz düşünceler hormonal dengeyi değiştirebilir. Böylece sağlıklı yumurtlama, implantasyon ve hamilelik şansınızı etkileyebilir.

Olumlu beyanlar, danışmanlık ve meditasyon, bedeniniz ve iç benliğiniz hakkında olumlu düşünmenize yardımcı olabilir. Ancak, bir gecede olmayacak. Bu nedenle, olumlu bir yaklaşıma geçerken nazik olun.

İmplantasyon gebeliğin ilk adımıdır. O kadar hafif olabilir ki, vücudunuzun içinde olduğunu bile fark etmeyebilirsiniz. Ancak hamile kalma isteğiniz yüksek olduğunda, vücudunuzdaki her küçük değişikliği hamilelikle ilişkilendirme eğilimindesiniz. Anahtar sonuç için endişelenmemek veya sonuç negatifse hayal kırıklığına uğramamaktır.

Kaynaklar:

  1. Signs and Symptoms of Pregnancy; University of California, Santa Barbara
  2. Lisa S. Brown; Nutritional Requirements During Pregnancy; Jones and Bartlett Publishers, LLC

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:
Doğurganlığı Artıran En İyi 32 Gıda
İmplantasyonunuz Başarılı Olursa Nasıl Anlaşılır?
Yumurtlama Dönemi Hakkında Merak Edilen Her Şey

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir