Hindistan Cevizi Yağı ve Anne Sütü Üzerine Araştırmalar

Dünyanın dört bir yanından araştırmacılar, hindistancevizi içinde bulunan laurik asidin anne sütünde de bulunduğunu buldular. Birkaç anti-bakteriyel özelliğe sahip bu doymuş yağ asidi bebek için gerekli besinleri sağlar.

American Journal of Clinical Nutrition tarafından yapılan bir araştırma, bakire hindistan cevizi yağı içeren yiyecekleri tüketen kadınların anne sütündeki laurik asit miktarında yaklaşık üç kat artış göstereceğini ve böylece anne sütünün bebekleri için çok daha besleyici hale geleceğini göstermektedir.

Çalışma ayrıca, hindistancevizi yağının tek bir kısmının, tüketimden sonraki ilk 10 saat içinde anne sütü kalitesinde maksimum iyileşme ile anne sütü bileşimini üç güne kadar önemli ölçüde etkileyeceğini iddia ediyor.

Amerika’ da bir beslenme araştırma kurumu olan Western A Price Foundation, hamile ve emziren annelere günde en az iki yemek kaşığı sızma hindistan cevizi yağı tüketmeyi, bir smoothie veya içecekle veya geleneksel yemeklik yağın değiştirilmesini belirtmekteler.

Bakınız: Gebelikte Hindistan Cevizi Yağı Güvenli Mi?

Unutmayın, aşırıya kaçılması her gıdada sakıncalıdır. Hindistan cevizi yağı tüketiminizi orta seviyede tutun. Ayrıca, hindistancevizi yağı tüketmeye başlamadan önce doğum uzmanınıza danışın. Son olarak, doğal olarak en iyi olduğu için sadece sızma hindistancevizi yağı kullandığınızdan emin olun, hamilelik ve emzirme döneminde vücudunuzun herhangi bir sorunu olmayacaktır.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir