Hamileyken Tekrar Hamile Olunur Mu? Süperfetasyon Nedir?

Hamileyken tekrar hamile kalınır mı? Hamileyken hamile kalmak mümkün mü? Hamileyken yeniden hamile kalmak mümkün mü? Hamileyken yumurtlama olur mu? 7 aylık hamileyken hamile kalınır mı? Hamile iken tekrar hamile olunur mu? Süperfetasyon nedir?

Hamile kadınlar saniyeler içinde zorlu, karamsar, öfkeli veya histerik olabilirler. Ancak, siz değil, hormonları suçla! Bununla birlikte, bazen, en asılsız şeyleri düşünüyor ve gerçekleştiklerinde ne olacağından endişe ediyoruz! Böyle bir düşünce, zaten hamileyken hamile kalabilir miyim ve tıbbi olarak bile mümkün mü? Peki, size bunun iyi olabileceğini söylersek! Şaşkın? Olma. Olanaklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için gönderiyi okuyun.

Hamileyken Hamile Kalmak

Hamilelik ayları farklı kadınları farklı şekillerde etkiler ve birçok kez hamile kalsanız bile tüm gebelikler benzersiz ve farklı kabul edilir. Bazı kadınlar hamile kalmayı çok zor bulabilirken, bir gece bile cinsel yakınlığın bir hamileliğe yol açtığını fark edince şaşıracaksınız.

Ama her şey söylendi ve yapıldı, hamileyken hamile kalma olasılığı ne olacak? Bunun mümkün olmayan ve gerçekleşemeyen bir şey olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Çok az olmasına rağmen, zaten hamile kalmış olsalar bile bazı kadınların hamile kaldığını gösteren vakaları bilmek sizi şaşırtacak.

Garip bir fenomenin ardındaki sebep, “süperfetasyon” olarak bilinen bir şeydir.

Bakınız: İnsanlarda Süperfetasyon Vakaları

Superfetasyon Nedir?

Süperfetasyon, aynı rahim içinde aynı anda birden fazla fetüsün geliştiği fenomendir. Kulağa tuhaf gelse de, süperfetasyon işlemi hayvanlarda insanlardan daha yaygındır ve insanlarda nadir olmasına rağmen, hala gerçekleşir.

Superfetasyon Nasıl Olur?

Süperfetasyon sürecinde, hamileyken, zaten birkaç haftalık hamileyken bir yumurta bırakırsınız. İkinci yumurta da döllenir. Bu da iki farklı hamileliğe yol açar, bu da ikiz bebek sahibi olma sürecinden farklıdır.

Hamile kaldığınızda, vücudunuzdaki hamilelik hormonları vücudunuzun sistemine yumurtlamayı durdurmasını söyler. Bu da hamileliği zaten hamile kalacağınız zaman için imkansız hale getirir.

Dahası, süperfetasyonun böyle olması gerekmediğinde bile nasıl gerçekleştiğine dair herhangi bir tıbbi veri yoktur. Bununla birlikte, bir tıbbi düşünce, bazı durumlarda, ilk embriyo durumunda implantasyonun gecikmesi mümkündür. Sonuç olarak, hamilelik hormonları seviyelerindeki erken artış gecikir ve başka bir hamileliğin gerçekleşmesine yer açar.

İnsanlarda Süperfetasyon:

Süperfetasyon ikinci bebek için birçok risk faktörüne neden olabilir. Sonuç olarak, akciğer gelişimi durumunda ciddi sorunlara yol açabilir ve çeşitli solunum sorunlarına neden olabilir.

İnsanlarda zaman zaman bazı süperfetasyon raporları meydana gelirken, bunların çoğu tıp dünyası tarafından gözden düşmekte ve hamile kaldığınızda hamile kalmak yerine, bunun için çeşitli nedenler verilmektedir. Bazı sözde süperfetasyon vakaları, ikizlerde farklı gelişimsel kalıplardan da bahsetmektedir. Bu, zaten hamileyken hamile kalmakla aynı şey değildir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir