Hamileyken Hamile Kaldı! İnsanlarda Süperfetasyon Vakaları

Tıp dünyasında birkaç süperfetasyon vakası veya hamile iken hamile kalan bir kadın vakası bildirilmiştir:

1. Vaka: İki Bebek Beş Dakika Ayrı Olarak Doğdu, Ama Anne İki Aylık Hamileyken Hamile Kaldı:

1960 yılında, zaten hamile iken açıkça hamile kalmakla ilgili bir süperfetasyon vakası vardı. Bir kadın, hemşirenin ikiz olduğunu düşündüğü iki bebeği doğurdu.

Bununla birlikte, doğum sırasında mevcut olan doktorlardan biri, diğerinden beş dakika önce doğan bebeğin, erken doğma belirtilerini gösterdiğini belirtti. Aynı şeyi doğrulamak için, doktor birkaç test yaptı ve her iki çocuğun da uyluk kemiklerinin röntgen muayenesini yaptı.

Raporlarda, doktor her iki erkeğin kemik yaşında belirgin bir fark olduğunu buldu. Bu, eğer ikiz olsaydı ve aynı zamanda doğacaklarsa böyle olmamalı.

Doktor, beş dakika sonra doğan bebeğin aslında tam süreli bebek olduğunu, beş dakika önce doğan bebeğin prematüre bir bebek olduğunu ve doğum tarihinden iki ay önce doğduğunu fark etti. Erken doğan bebek aslında annesi ilk bebeğine 2 aylık hamileyken gebe kaldı.

Bakınız: Süperfetasyon Nedir?

2. Vaka: 3 Haftalık Hamileyken Hamile Kalmak:

2007 yılında yine Essex’te bir anne, ilk bebeğine üç haftalık hamileyken annenin tekrar hamile kaldığı üç haftalık bir aralıkta gebe kalarak iki bebeği doğurdu.

3. Vaka: Sezaryen İle Aynı Gün Doğan İki Bebek:

2009 yılında Arkansas’ta bir kadın, iki buçuk haftalık hamileyken başka bir bebeğe daha hamile kaldı.

Doktorlar gerekli testleri yaptıktan sonra, her iki bebeğin de tam dönemine gidebildiklerinde, birbirlerinden neredeyse bir ay ayrı olarak doğacaklarını doğruladılar.

Bebekler sonunda sezaryen ile doğdu ve sağlıklıydı.

Hamileyken bir kadının vücudunun içinde meydana gelen birçok dikkat çekici şey olsa da, süperfetasyon en nadir ve en şaşırtıcı olanlardan biridir!

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir