Hamilelikte Yolculuk Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hamileyken yolculuk yapan anne adayları, yol boyunca rahat edebilecekleri bir pozisyonda seyahat etmelidirler. Kucaklarında eşya taşımamalı ve emniyet kemerini karın bölgesinde baskı oluşturmayacak şekilde takmalıdırlar. Ayrıca, anne adayları yolculuk sırasında aç kalmamaya ve yeterli sıvı tüketmeye özen göstermelidirler.

Hamilelik döneminde uzun süre idrara sıkışık durumda kalmak, idrar yolları enfeksiyonu oluşma riskini artırır. Bu nedenle, yolculuk sırasında sık sık mola verilmeli ve anne adaylarının tuvalet ihtiyaçlarını karşılaması sağlanmalıdır.

Eğer hamilelik döneminde uçak seyahati yapılacaksa, yolculuğa çıkmadan önce mutlaka anne adayının doktorundan onay alması gerekir. Hamilelik döneminin birinci ve ikinci trimester sürecinde uçak yolculuğu yapmak sakıncalı değildir. Ancak hamileliğin son trimester döneminde uçak yolculuğu yapmak için bazı şirketler doktordan onay belgesi alınmasını ister.

Hamileliğin 36. haftasından sonra ise, genellikle anne adaylarının uçak seyahati yapmasına izin verilmez.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir