Hamilelikte Sakarlık Ve Ufak Ev Kazaları

Gerçek şu ki, birçok kadın hamilelikleri sırasında düzenli olarak bir şeyleri düşürüp kırdıklarını fark ediyor. Yaygın olsa da, bu hamilelik belirtisini bebek kitaplarınızın çoğunda bulamazsınız. Size ve partnerinize ne kadar gerçek ve nahoş görünse de, bu gerçekten bir semptom değildir.

Ağırlık merkezi:

Gerçek şu ki, vücudunuzdaki birçok değişikliği göz önünde bulundurduğunuzda hamileliğin zarafetle geldiğini düşünmek sizi şaşırtmamalıdır. Vücudunuz her zamankinden daha fazla ağırlık taşıyor, ağırlık merkeziniz rahminize kaydı ve eklemleriniz hormonal değişiklikler nedeniyle gevşedi. Eklemlerin ve kasların bu gevşemesi parmaklarınıza ve ayak parmaklarınıza kadar uzanır.

Endişelenme:

Önemli olan bu değişiklikler hakkında çok fazla endişelenmemek. Bebek geldiğinde zarafetiniz ve dengeniz geri gelecektir. Ancak bu arada, bazı önlemler almak isteyeceksiniz.

Unutmayın: Hamileliğinizden önce olduğunuz zarif varlık olmadığınızı sık sık kendinize hatırlatmanız gerekecektir. Kas kontrolünüz ve koordinasyonunuz değişti.

Bebeğinizin odasına gelince el işleri yapmak isteyebilirsiniz, ancak boyamak veya duvar kağıdı yapmak için merdivenlere tırmanmanız muhtemelen iyi bir fikir değildir. Aslında, yemek odası masasının üzerindeki yanmış ampulü değiştirmek sizin için muhtemelen iyi bir fikir değildir. Bu görevlerle ilgili yardım alın.

Önlemler alın: Yüksek topuklu ayakkabılarınızı çıkarın ve sağlam, rahat ve sabit ayakkabılar giyin. Yürüyüş yolu buzlu olduğunda ve merdivenlerden inip çıkarken daha dikkatli olun. Normalden daha yavaş gidin ve sağlandıkları yerde korkuluklardan yararlanın.

Önlemlerinize rağmen düşerseniz, Tabiat Ana fetüsünüzün mümkün olan en güvenli ortamda olmasını sağlar, ancak sadece güvenli tarafta olmak ve korkularınızı yatıştırmak için doktorunuza sizi kontrol ettirin ve her birinin doğru olduğundan emin olun.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir