Hamilelikte Nefes Egzersizleri Yapmanın 5 Faydası

Çoğumuzun ortak sorunu, doğru nefes alma tekniklerini bilmemektir. Vücudunuza dikkat edin, sığ nefes aldığınızı göreceksiniz. Özellikle hamilelikte derin nefes almak önemlidir. Ancak, derin nefes almak için öncelikle nefes egzersizleri ve pratikler yapmak gerekir.

Gebelikte uzmanların önerdiği nefes egzersizlerini yapmak, rahim büyüdükçe rahat nefes almanıza yardımcı olur ve nefes darlığı gibi sorunları önler. Hamilelikte doğru nefes almanın önemini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hamileyken doğru nefes almanın faydaları şöyledir:

  • Bebeğiniz büyüdükçe, vücudunuzun optimum çalışması ve bebeğinizin büyümesi için daha fazla oksijene ihtiyaç duyar. Sığ nefes almak, vücudunuza bol oksijen sağlamak için yeterli değildir. Fakat nefes egzersizleri ile vücudunuzun ihtiyacı olan oksijeni sağlayabilirsiniz.
  • Anksiyete ve stres ortak gebelik belirtileridir. Nefes egzersizleri yaparak sakinleşebilir ve stresi uzaklaştırabilirsiniz.
  • Derin nefes aldığınızda, vücudunuza daha fazla oksijen sağlanmış olur. Bu da kas ve eklem ağrılarını rahatlatmaya yardımcı olur.
  • Hamileyken nefes egzersizleri yapmak ve doğru nefes almak, doğumu kolaylaştırır. Kasılmaları ve ağrıyı daha iyi yönetmenize yardımcı olur.

Eğer hamileyken nefes egzersizleri öğrenmek istiyorsanız, nefes egzersiz teknikleri veren kurs ve uzmanlara başvurabilirsiniz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.