Hamilelikte Nefes Almakta Zorlanmak Normal Mi?

Endişelenecek bir şey yok. Progesteron hormonu nedeniyle nefes alma güçlüğü eğilimindesiniz. Bir jinekoloğa, beslenme eksikliği, yanlış beslenme alışkanlıkları veya kasıtlı diyet nedeniyle sebep olabilen düşük hemoglobin seviyeleri (anemi) nedeniyle nefes darlığı ile başvurulmalıdır.

Gebelikte nefes darlığını gidermek için bazı yöntemler şunları içerir:

  1. Nefes nefese kaldığınız anda nefes almanıza yardımcı olacak bir pozisyona geçin.
  2. Aerobik egzersiz yapmak, hamileliğinizin erken dönemlerinde başlar. Solunum ve dolaşım sistemlerinin verimliliğini artırır.

Bakınız:Gebelikte Nefes Darlığı Nasıl Önlenir?

Hamilelikte Nefes Darlığı Tedavi Edilir Mi? Nasıl Geçer?

Hamilelikte nefes darlığı için böyle bir tedavi yoktur, ancak kasıtlı rahatlama ve nefes egzersizleri size yardımcı olabilir. Başınız ve göğsünüz yüksekken uyumak da yardımcı olabilir. Otururken, ayakta dururken veya uyurken doğru duruşlara dikkat etmek son derece önemlidir.

Hamile kadınlar nefes darlığı ile nasıl başa çıkıyor? Hamilelikte nefes darlığı bebeği etkiler mi?

Hamile kadınlar karın boşluğundaki alanı arttırmak ve nefes alma problemlerinden kurtulmak için rahat bir duruşa sahip olmalıdır. Nefes nefese hissettiğiniz zaman yavaşlayın. Ve son olarak, nefes darlığı hakkında çok fazla endişelenmeyin: hem anne hem de bebek sağlıklı kalmak için yeterli oksijen alacaktır.

Kaynaklar:

  1. Polyhydramnios (too much amniotic fluid); National Health Service
  2. Bidad K, et al.; Frequency of asthma as the cause of dyspnea in pregnancy; NCBI

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir