Hamilelikte Narenciye Yemenin 4 Faydası

Hamileyken yiyemeyeceğiniz veya içemeyeceğiniz şeylerin listesi sonsuz görünebilir. Bu güçlü hamilelik isteklerini azaltmaya çalışırken neyin sağlıklı olup neyin olmadığını anlamak zor olabilir.

Yemekten oldukça emin olabileceğiniz bir grup yiyecek meyvedir. Narenciye başta olmak üzere hamilelikte çok faydalı olabilecek pek çok meyve vardır.

Yaygın turunçgiller şunları içerir:

İşte hamilelik sırasında turunçgil yemenin 4 faydası şunları içerir

1. Bağışıklık sistemini güçlendirici

Bağışıklık sisteminiz hamileyken bebeği korumak için düşer. Böylece sizi sağlıklı tutmak için sık sık güçlendirme kullanabilir. C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendiren en iyi vitaminlerden biridir ve turunçgiller bununla yüklüdür.

2. Hidrasyona yardımcı olur

Suya eklenen turunçgiller, eklenen lezzet nedeniyle daha fazla içmenize yardımcı olabilir. Hamilelik sırasında su son derece önemlidir, bu nedenle hem siz hem de bebeğiniz güvende ve sağlıklı kalır. Yeterince su içmek, bebeğin etrafında korunmak için sağlıklı miktarda sıvı tutar ve büyüyen çocuğunuza besin ve oksijen taşır.

3. Mide bulantısı ve sindirime yardımcı olur

Turunçgiller sabah bulantısını veya genel hamilelik mide bulantısını azaltabilir. Ancak bunu destekleyecek çok fazla önemli araştırma yoktur. Limon esansiyel yağlarının mide bulantısına yardımcı olabileceği kanıtlanmıştır, bu yüzden denemekten zarar gelmez.

Limonun mideyi sakinleştirmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sabah bulantısıyla mücadele ediyorsanız, sabahları suyunuza veya çayınıza biraz limon ekleyin ve yardımcı olup olmadığına bakın.

4. Sağlıklı bir bebek geliştirmeye yardımcı olur

Büyüyen bebeklerin beyin gelişimi ve güçlü kemikler oluşturmak için C vitaminine ihtiyacı vardır. Turunçgiller ayrıca bebeğinizdeki belirli beyin ve omurilik kusurlarını önlemeye yardımcı olabilecek folat (folik asit) içerir.

Narenciyenin olumsuz yönleri:

Mide ekşimesi veya diş hassasiyetinde artışla mücadele ettiğinizi fark ederseniz, turunçgillerden vazgeçmeniz gerekebilir. Narenciye çok fazla asit içerir ve çok fazla yerseniz yemek borusu, mide veya dişlerinizde erozyona neden olabilir.

Sonuçta, hamilelik döneminde yediğiniz her şey (hatta sağlıklı yiyecekler) ölçülü olmalıdır. Çok fazla iyi şey bile kötü olabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir