Hamilelikte Meme Ağrısı Nasıl Geçer? Ne Yapmalı?

Hamilelikte göğüs ağrısının çeşitli nedenleri ve sebepleri olabilir. Altında yatan nedeni bilmek ise bu rahatsızlıktan daha kolay kurtulmanıza yardımcı olur. Aşağıda hamilelikte göğüs ağrısına iyi gelen bazı basit yöntemleri sizlerle paylaştık.

  • Hamilelik sırasında göğüslere destek sağlamak için doğru sutyen seçmeniz önemlidir. Göğüslerinizdeki değişiklikleri göze alarak ve göğüs ölçünüzü takip ederek iç giyim alışverişi yapmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Eğer göğüsleriniz çok ağır veya hacimli ise, spor ya da dolgulu bir sutyen giymeyi deneyin.
  • Su içmek, rahatlatıcı bir seçenektir. Tüm hamilelik döneminiz boyunca bol su için. Su içmek kendinizi daha hafif ve taze hissetmenize yardımcı olur.
  • Kadınlara genellikle gebelik sırasında ve sonrasında yatak istirahati önerilir. Ancak kendinizi fiziksel olarak aktif tutmak da çok önemlidir. Günde yaklaşık yarım saat yürüyüş yapabilirsiniz. Bu sayede kan dolaşımınız artabilir ve kendinizi daha hafif hissedebilirsiniz.
  • Göğüs ağrınız geçmiyorsa, yeni komplikasyonları önlemek için jinekoloğunuza danışmanızda fayda vardır.
  • Göğüs bölgesine buz kalıpları veya ısınma pedleri koymak rahatlama sağlayabilir. Sürekli olarak kullanmadan önce, en uygun hangisinin olduğunu görmek için test edin!
  • Meditasyon ve yoga gibi egzersizler zihin ve bedeni sakin ve rahat tutmaya iyi gelir. Ayrıca hamilelik sırasında göğüs ağrısını tolere etmeye de yardımcı olacaktır.

Hamilelik sırasında göğüs ağrısı rahatsız edici ve acı verici olsa da, endişe edilecek bir durumun olup olmadığının farkına varılması için kesinlikle doktora danışılmalıdır.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.