Hamilelikte Kusmaya Ne İyi Gelir?

Hamilelikte kusma nasıl durdurulur? Hamilelikte kusmayı önlemenin yollarını yukarıda sizlerle paylaştık. Aşağıda ise bazı tavsiyeler yer almaktadır.

1. Limon Suyu

En çok denenen ve etkisi görülen ev çözümlerinden biridir. Bir bardak limon suyu içmek hamilelikte kusma hissini bastırabilir ve kustuktan sonra vücudun halsiz kalmasını önleyebilir.

Mide bulantısı veya kusma sonrasında biraz limon suyu içebilirsiniz. Ilık suya limon suyu karıştırarak tüketebilirsiniz.

2. Zencefil

Hamilelikte kusmayı durdurmanın bir başka etkili çözümlerinden biridir. Bir dilim zencefil, kusma hissini durdurmaya yardımcı olur. Kokusu ve tadı, kusma hissi üzerinde etkilidir. Ayrıca zencefilli gazoz veya zencefil çayı da içmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak bu içecekleri 1 ya da 2 fincandan fazla tüketmeyin.

3. Turunçgiller

Portakal ya da tatlı limon gibi narenciyelerden bir dilim yemek, kusma hissini yatıştırabilir. Narenciye kokusu ile rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

4. Rezene Tohumları

Kusma hissini azalttığı ve mide bulantısına iyi geldiği bilinmektedir. Blender içerisinde az miktar rezene tohumunu ezdikten sonra bir bardak kaynar su içerisine bu tozu ekleyin. Yavaş yavaş için. Anlık rahatlama sağlayacaktır. Rezene çayı da içebilirsiniz.

5. Lavanta, Limon Ve Kekik Gibi Kokular

Hamilelikte bazı kokular kusmayı tetiklediği gibi; lavanta, narenciye ve kekik kokuları da kusmayı önleyebilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir