Hamilelikte Kilo Almak İçin İpuçları

Hamilelik sırasında kilo almak, günlük beslenme, hamilelik öncesi kilo, metabolizma, fiziksel aktivite seviyesi veya altta yatan herhangi bir sağlık sorunu dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olabilir.

Önceki bölümde belirtilen önlemleri izlemeye ek olarak, bu ekstra sağlıklı kiloları almaya çalıştığınızda aşağıdaki ipuçları kullanışlı olabilir:

Bazı baharatları, sosları vb. ekleyerek sağlıklı yiyeceklerinizi keyifli hale getirin. Örneğin, haşlanmış sebze veya püre yemek yerine, yemeğinize ıspanak veya brokoli çorbası krema ekleyebilirsiniz.

Küçük ama kalori yüklü yemekler yemek, kilo alma rejiminizde size yardımcı olabilir. Miktar değil, beslenmeye odaklanın. Haşlanmış bir yumurta, bir dilim pastörize peynir veya yoğurt yemek size bu fazladan kalori verebilir ve ayrıca bulantı ve mide ekşimesi gibi hamilelikle ilgili sorunları ele almanıza yardımcı olabilir.

Bir atıştırmalık hazırlayın. İş veya tatil amaçlı seyahat ediyorsanız, besin alımınızı artırmak için muz, portakal veya elma gibi sağlıklı atıştırmalıkları kuru meyveler veya kuruyemişler ile birlikte paketlediğinizden emin olun.

Yemek yemeyi zor bulursanız, bu kalorileri içebilirsiniz. Yoğurt veya süt ile smoothie yapabilir ve protein tozu ekleyebilirsiniz (sağlık uzmanınız tarafından önerildiği gibi). Bu smoothies yapmak için sebzelerin yanı sıra meyveleri de kullanabilirsiniz.

Kendinizi en sevdiğiniz yiyeceklere kendinizi bırakın ama arada sırada.

Kendinizi aktif tutun ve sağlık uzmanınıza danıştıktan sonra hafif aerobik egzersizler yapın. Uzmanlara göre, bir haftada 150 dakikaya kadar aerobik aktiviteler (örneğin, tempolu yürüyüş) çoğu kadın için iyi çalışıyor. Fiziksel kısıtlamalarınız olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Kilo almak bir gecede olamaz ve her gün dengeli beslenmeniz gerekir. Bununla birlikte, doğru miktarlarda sağlıklı yiyecekler yemek, sağlıklı kilo almanıza yardımcı olabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.