Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonu ve Beslenme

Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir? Sirkeli su idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir mi? Limonlu su idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir mi? Sarımsak idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir mi? Nane çayı idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir mi?

İdrar yolu enfeksiyonları için standart tedavi seçeneği antibiyotikler olsa da, enfeksiyonu azaltmak için bazı ev ilaçlarını dahil edebilirsiniz. Bunlara örnekler:

Kızılcık: Kızılcık ve yaban mersini, E. coli bakterilerinin mesane veya idrar yolunun duvarlarına yapışmasını önledikleri için idrar yolu enfeksiyonu riskini azaltır. Kızılcık suyu, kurutulmuş yaban mersini veya takviyeleri alabilirsiniz. Kan inceltici ilaçlar veya NSAID’ler kullanıyorsanız bunlardan kaçının.

Daha fazla su için: Ne kadar çok su alırsanız, o kadar çok idrara çıkarsınız ve zararlı bakterileri temizlersiniz.

Yoğurt ve diğer probiyotikler: Probiyotikler bağırsak sağlığınızı iyileştirir ve ayrıca idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde de faydalıdır. İyi bakterileri onarırlar ve enfeksiyon semptomlarını azaltırlar.

Sarımsak: Sarımsak, güçlü bir antioksidan, bağışıklık sistemini güçlendirici ve iltihap önleyici bir maddedir ve bu da onu idrar yolu enfeksiyonları ile mücadelede etkili kılar.

Elma sirkesi: İdrarı asidik hale getirir, böylece bakteri üremesini durdurur ve bakterileri mesaneden atmayı kolaylaştırır. Ancak sirkenin asidik yapısı diş minesine zarar verebileceğinden uzun süreli tedavilerde kullanılmamalıdır.

Daha fazla C vitamini tüketin: C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonla mücadeleye yardımcı olur. Beslenmenize portakal, limon, çilek, kayısı, dolmalık biber, domates ve daha fazla C vitamini kaynağını ekleyin.

Bakınız: Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonlarını Nasıl Önlenir?

Hindistan cevizi suyu ve sütü: Her gün tüketildiğinde elektrolit bakımından zengin olan hindistan cevizi suyu tedaviye yardımcı olabilir. Ayrıca hindistan cevizi sütü, benzer faydalara sahip müshil özelliklere sahiptir. Ayrıca birkaç ihtiyati tedbir de alabilirsiniz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Yorum Yapın

DMCA.com Protection Status