Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağının Kanıtlanmış 7 Faydası

Gebelikte Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı hamile kadınlar için pek çok sağlık yararları sunuyor. İşte hindistancevizi yağının hamile annelere sunduğu tüm faydaların bir listesi:

1. Hindistan Cevizi Yağı Anti-Enfeksiyon Özellikleri:

Hindistan cevizi yağı çoğu mantar, viral ve bakteriyel enfeksiyonu önlemede iyidir. Günde sadece iki yemek kaşığı hamilelik sırasında size bir bağışıklık artışı sağlayabilir. Böylece sizi ve doğmamış bebeğinizi grip, soğuk algınlığı ve diğer yaygın rahatsızlıklardan koruyabilir.

2. Büyük Laurik Asit Kaynağı:

Anne sütünden sonra hindistancevizi yağı bir sonraki en iyi laurik asit kaynağıdır. Laurik asit, hamilelik sırasında ve sonrasında süt üretimine yardımcı olur. Böylece bebeğinizin onu sağlıklı tutacak yüksek kaliteli anne sütü elde eder.

3. Süt Yerine Geçebilir:

Tüm süt ürünleri etkilere sahiptir. Bununla birlikte, hamilelik sırasında herkesin hepsine sahip olamaz. Hamilelik, bazı garip yiyeceklere aşermek ve isteksizliklere neden olabilir.

Süt ürünlerine gıdalardan kaçınma oldukça yaygındır ve süt ve diğer süt ürünler tüketemeyenler için hindistancevizi yağı hemen hemen aynı niteliklere sahip harika bir alternatif olabilir.

4. Gebelik Yan Etkilerinin Üstesinden Gelmede Yardımcı:

Hamilelik, sabah bulantısı, kabızlık veya mide ekşimesi gibi bir dizi küçük sorun getirebilir. Hindistan cevizi yağı, hamileliğin tüm olumsuz yan etkileri için mükemmel bir doğal çözümdür. Yağın mideniz üzerinde çok rahatlatıcı bir etkisi olabilir ve asit reflü etkisinin azaltılmasına katkıda bulunabilir.

Hamilelik size uykusuz, yorucu geceler de verebilir. Gözaltında koyu halkaların görünürlüğünü azaltmak için hindistancevizi yağını göz kremi olarak kullanabilirsiniz.

Bakınız: Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

5. Emziren Anneler İçin Yatıştırıcı Yardım:

Emziren annelerin emzirmeyi seçtiklerinde karşılaştıkları birçok sorun arasında en zahmetli olanlardan biri meme başı çatlamasıdır. Hindistan cevizi yağının topikal uygulaması çok rahatlatıcı olabilir.

6. Kuru Saç Derisini Besler:

Hamilelik sırasında yaygın bir sorun (dalgalanan hormonlar sayesinde) kuru kafa derisidir. Bu problemle hindistancevizi yağı ile savaşabilirsiniz. Sadece saç derinize biraz yağ sür ve bir gece beklet. Ertesi gün ılık suyla yıkayabilirsiniz. Saç derinizi besler ve kuruluğu uzak tutar.

7. Çatlakları Tedavi Edin:

Hamilelik sizi karnınızın üzerinde çok kötü çatlaklarla bırakabilir. Büyüyen bebeğinize uyum sağlamak için derinin ve altta yatan kasların gerilmesi nedeniyle çatlaklar oluşur. Bu, doğumdan sonra cildi gevşek hale getirme eğilimindedir ve tüm bu çatlaklara neden olur. Hamilelik sırasında hindistancevizi yağının topikal uygulaması, yağ cildi nemlendirdiğinden ve elastikiyetini geliştirdikçe çatlakların oluşumunu önleyebilir.

Bakınız: Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağı Güvenli Mi?

En iyi yanı, doğumdan sonra bile hindistan cevizi yağı kullanmaya devam edebilmenizdir. Yağ ayrıca parlak bir bebek masaj yağı yapar. Besinler, güçlü kaslar ve kemikler geliştirmesine yardımcı olmak için bebeğinizin cildine nüfuz eder.

Hindistan Cevizi Yağı Rahimdeki Bebeğe Nasıl Yardımcı Olur:

Hindistan cevizi yağının doymuş yağ içeriği, hamilelik için gerekli olan yeterli enerji ve uygun vücut fonksiyonu sağlayacak yağların birikmesine yardımcı olacaktır. Hamilelik sırasında bebeğiniz temel besinlerini ve kalorilerini vücudunuzdan alır. Bebeğiniz tedarikini aldıktan sonra, kalan besinler vücudunuz tarafından emilir. Bu nedenle, bu yağ birikintileri bebeğinizin payını almasını sağlarken enerjinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Unutmayın, hindistancevizi yağı tüketmeye başlamadan önce doğum uzmanınıza danışın.

Hamileyken hindistancevizi yağı kullanmayı denediniz mi? Deneyiminiz neydi? Hamilelik sırasında hindistancevizi yağı kullanma deneyiminizi bize ve diğer annelere bildirin.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.