Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı: Neye İyi Gelir?

Hindistan cevizi yağı yemek hamilelikte zararlı mı? Hamile kaldıktan sonra yapılması ve yapılmaması gereken şeylerin uzun bir listesine sahip olmalısınız. Aileniz ve arkadaşlarınız bu listeyi hazırlamanıza yardımcı olmalı ve birileri de konuşmalarında hindistancevizi yağından bahsetmiş olmalı.

Size hindistan cevizi yağı kullanmanızı söylemiş olmalılar. Ama bunu bebek için güvenli olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Bu yazı size hamilelik sırasında hindistancevizi yağını kullanmanın güvenli olup olmadığını, nasıl kullanabileceğinizi ve sağlığınız üzerindeki etkilerini azaltıyor. Okumaya devam edin.

Hindistan Cevizi Yağı – Hamilelik Süperbesini:

Tipik olarak, gebelik süper yiyecekleri, doğmamış bebeğinizin büyümesine, gelişmesine ve refahına doğrudan katkıda bulunan besinleri sağlayan bir şeydir. Bu gıdalar, diğerlerinin yanı sıra yumurta, süt, fasulye, baklagiller, brokoli, sığır eti, meyveler, pastörize peynir, somon, yoğurt ve hindistancevizi yağını içerir.

Hindistan cevizi, hamile kadınlar için popüler bir gıda seçeneği olarak hızla ortaya çıkmaktadır. Hindistan cevizi yağı ve Hindistan cevizi sütü hamile ve emziren kadınlar için oldukça faydalıdır. İşte bunun nedeni:

Hamileliğin üçüncü trimester döneminde, hindistancevizi yağı kullanımı perinatal mortaliteyi %50’den fazla azaltır.

Hindistan cevizi yağı güçlü anti-viral ve anti-mantar özelliklerine sahiptir. Bu nedenle, soğuk algınlığı, grip ve diğer viral enfeksiyonları önlemede etkilidir. Hamilelik sırasında, bu sizin için önemli bir koruma olabilir. Çünkü hamilelik bağışıklık sisteminize zarar verir ve sizi çeşitli hastalıklara karşı duyarlı hale getirir.

Hindistan cevizi yağı ile, siz ve büyüyen bebeğiniz üzerinde olumsuz bir etkisi olan reçetesiz ilaç alımınızı en aza indirebilirsiniz.

Bakınız: Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağının 7 Faydası

Bebeğinizin bağışıklık sisteminin gelişmesine ve güçlendirilmesine katkıda bulunur. Dikkat edilmesi gereken bir başka ilginç şey, hindistancevizi yağının bebek formülünün önemli bir bileşenidir. Bunun nedeni belki de bir laurik asit kaynağı olmasıdır.

Hindistan cevizi yağı ve sütü artık önem kazanıyor olabilir. Ancak hamilelik ve doğurganlık ile uzun bir ilişki öyküsü var. Hindistan’da, hindistancevizi kısırlık için doğal bir ilaç olarak kabul edilir ve Tayland’da bebekler için ilk katı gıdadır.

Hindistan cevizi suyunun da birçok faydası vardır. Suyundaki yüksek elektrolit içeriği, vücutta daha iyi kan dolaşımına katkıda bulunur. Böylece anne adaylarının çoğunun gebelik ilerledikçe yaşadığı yaygın olan bacak ve ayak ağrılarını önler.

Bakınız: Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağı Ne Kadar Güvenli?

Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağı Nasıl İşe Yarar?

Hamilelikte hindistan cevizi yağı ne kadar tüketilmeli? Günlük iki çorba kaşığı sızma hindistan cevizi yağı tüketmeye çalışmalısınız. Bu bağışıklığınızı geliştirmeye katkıda bulunur ve bebeğinizin bağışıklığı bile daha güçlü olacaktır.

Ayrıca, hindistancevizi yağı, sabah bulantısı, mide ekşimesi ve kabızlık gibi hamilelikle ilgili diğer semptomlarda size yardımcı olacaktır.

2011 yılında ABD Uluslararası Gelişimsel Sinirbilim Dergisi’nde yapılan bir hayvan çalışması, stresli gebe kobaylara beslenmelerinde hindistancevizi yağı takviyesi verildiğinde, bebeklerinin düşük doğum ağırlığından daha iyi iyileştiğini ve lokomotor becerilerini verilmeyen gebe kobaylardan çok daha hızlı iyileştiğini buldu.

Hindistan cevizi yağı da topikal krem olarak kullanıldığında etkilidir. Kimyasal bazlı nemlendiricilerin zararlı etkilerini önleyen doğal bir nemlendiricidir. Midede çatlakları önler.

Topikal uygulama veya tüketim için hindistan cevizi yağı kullanmak isteyip istemediğinizi, hamile kadınlar her zaman ekstra sızma hindistan cevizi yağı tercih etmelidir. Bu doğaldır ve kimyasal olarak tedavi edilmez ve bu nedenle hamilelik sırasında kesinlikle güvenlidir.

Unutmayın, hindistancevizi yağı tüketmeye başlamadan önce doğum uzmanınıza danışın.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir