Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağı Ne Kadar Güvenli?

Gebelikte Hindistan Cevizi Yağı Güvenli Mi? Kullanılır Mı?

Hindistan cevizi yağı çeşitli faydalar sağlar. Birçok pahalı cilt kremine ve saç kremine harika bir doğal alternatiftir. Bir bağışıklık güçlendirici olarak ikiye katlanır ve geleneksel yemeklik yağlar için mükemmel bir alternatiftir. Bununla birlikte, hamile bir kadın olarak, hindistancevizi yağı tüketimi ile ilgili sağlık endişelerini merak etmek oldukça anlaşılabilir. Ayrıca, ne kadar iyi olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.

Miktardan bahsetmek, hamilelik sırasında ılımlı hindistan cevizi yağı tüketimi oldukça yararlıdır.

Hindistan cevizi yağı neredeyse %100 doymuş yağdır ve uzmanlara göre doymuş yağ alımınızı sınırlamanız önerilir. Tüm doymuş yağların vücudunuz üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacağını anlamak önemlidir.

Uzmanlar, doymuş yağların günlük kalori sayınızın %5 ila %6’sını oluşturmamasını önerir.

Hindistan cevizi yağı, orta zincirli bir yağ asidi (MCFA) olan laurik asit içerir. Bu yağın kolesterol seviyenizi düzenlemede olumlu etkisi vardır. Ayrıca antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve bu nedenle laurik asidin ‘güvenli’ doymuş bir yağ olduğunu söylemek oldukça güvenlidir.

Bakınız: Hindistan Cevizi Yağı ve Anne Sütü

Hindistan cevizi yağı tüketmek, ancak ılımlı bir şekilde, hamile vücudunuzun yağda çözünen vitaminleri emmesini sağlayacaktır ve bu da vücudunuzun ve doğmamış bebeğinizin maksimum beslenmeyi elde etmesine yardımcı olacaktır.

Unutmayın, hindistancevizi yağı tüketmeye başlamadan önce doğum uzmanınıza danışın.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir