Hamilelikte Hangi Müzikleri Dinlemeli?

Dinlediğiniz müzik türü büyük ölçüde kişiliğinize ve ruh halinize ve şu anda ne hissettiğinize bağlıdır. Bu nedenle, hamileyken sadece belirli bir müzik türünü dinlemeniz gerektiğini söylemek doğru değildir.

Sakinleştirici ve yatıştırıcı sesler ve müzikler dinlemenin yanı sıra, en sevdiğiniz pop müzikleri de dinleyebilirsiniz. Pop müziğin ritimleri, doğmamış bebeğinizin tanımlanmasını ve hatırlanmasını kolay bulacağı belirli bir ritim ve desene sahiptir.

Bebeğinizin rahminizdeki nefes alma şeklinin de bebeğin duyduğu seslere ve vuruşlara göre değişeceğini unutmayın. Bu, sert kaya veya çok yüksek sesli müzik gibi çok yüksek veya sarsıntılı müzik dinliyorsanız, doğmamış bebeğiniz üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabileceği anlamına gelir. Böyle bir müziği kısa bir süre dinliyorsanız, ancak bir seferde daha uzun bir süre için değil, bu tür müziklerden sürekli değişen ritimler, doğmamış bebeğinize stres yaratabiliyor.

Bakınız: Hamilelikte Müzik Dinlemenin Faydaları

Anne Karnındaki Bebeğin Müzik Dinlediğinden Nasıl Emin Olabilirsiniz?

Hamileyken çok fazla müzik dinleyebilseniz de, doğmamış bebeğiniz aynı müzik dinleyemez. Bebeğinizin rahim içindeki müziği duyduğundan emin olmak istiyorsanız, kulaklığınızda çalabilir ve aynısını karnınıza yerleştirebilirsiniz.

Doğmamış bebeğinizin duyabilmesi için müziği çok yüksek sesle çalmayın. Plasenta, düşük ses seviyesinde bir şeyler oynasanız bile ritimleri ve atımları bebeğinize taşıyabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir