Hamilelikte Güvenli Çay Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

Her çayın kendine özgü özellikleri vardır ve ihtiyacınıza ve ruh halinize bağlı olarak en iyi çayı seçebilirsiniz. Çayların çoğu yaygın hamilelik sorunlarını hafifletmeye yardımcı olur ve aynı zamanda kahve gibi kafeinli içeceklere en iyi alternatif olarak hizmet eder.

Bakınız: Hamileyken Çay İçilir Mi?

Bitki çaylarının diğer faydaları şunları içerebilir:

  • Sabah bulantısı ve ishal ile savaşır.
  • Sağlıklı antioksidanlar sağlar.
  • Stres ve kaygı düzeylerini düşürür.
  • Rahmi doğum için hazırlar.
  • Gerekli besin maddelerini sunar.
  • Sulu kalmana yardımcı olur.

Doğru fincan çay ruh halinizi artırabilir ve size enerji verebilir. Öyleyse neyi ve nasıl seçtiğiniz çay içme deneyiminde büyük bir fark yaratabilir.

Bakınız: Hamilelikte Hangi Çayları İçmek Zararlı?

Hamilelikte Nasıl Güvenli Çay İçilir?

Güvenli ve faydalı oldukları için bitkisel çayları bitkisel olmayan çaylara göre seçebilirsiniz. Her durumda, biraz çay almadan önce içerik listesini okuyun. Ayrıca, şu anda sahip olabileceğiniz en iyi çaylar hakkında bilgi edinmek için sağlık uzmanınızla konuşabilirsiniz.

Az miktarda çay ile başlayın ve vücudunuzun tepkisine dikkat edin. Herhangi bir olumsuz etki olmadan iyi hissediyorsanız, günlük beslenmenize yavaş yavaş daha fazla miktar ekleyebilirsiniz.

Malzemelerin farkında değilseniz düzenli olarak çay tüketmeyin. Ayrıca, alışılmadık malzemelerden yapılmış çaylardan kaçının.

Ancak fazla tüketildiğinde sağlıklı bir fincan çay bile kötü olabilir.

Hamilelikte kaç bardak çay güvenlidir?

Hamilelikte ne kadar çay tüketilmeli? Hamilelikte kafein tüketiminizi günde 200 miligram ile sınırlamalısınız. Yukarıda belirtildiği gibi, tek bir fincan çay yaklaşık 40 ila 50 miligram içerir; endişelenmeden günde üç ila dört fincan çay içilebilir. Ancak doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Kaynaklar:

  1. Vegetarian Times Jun 1994; Page 87
  2. Rosemary Gladstar; Herbal Healing for Women; Page 176
  3. Catherine E. Burns et al.; Pediatric Primary Care – E-Book; Page 1211

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.