Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gereken Cilt Bakım Uygulamaları

Gebelikte Cilt Bakım Uygulamaları

Cilt bakım çeşitleri genel olarak farklılık gösterir. Bunun temel sebebi de kesinlikle herkesin cildinin farklı oluşudur. Cilt bakım türleri içerisinde örneğin kuru ve yağlı bir cilt için farklı bakım kürleri veya uygulamaları yapmak gerekir. Cildiniz ile ilgili hassas noktaları bilerek buna göre cilt bakımı yaptırmak kesinlikle önemlidir. Bu önemi en iyi şekilde sağladığınız zaman en iyi şekilde cilt bakım hizmeti alabilmek mümkündür.

Cildin nem yapısı, gözeneklerinin durumu, yağlanma durumu ve ciltte oluşmuş herhangi bir bozukluğun bilinmesi önemlidir. Bunlar bilinmesi ile daha iyi bakım yapılabilir ve herhangi bir problem oluşma durumları da önlenir. Elbette bazı insanlar kendileri bu cilt bakım çeşitlerini yaptıkları gibi, bazı güzellik merkezlerinde de yaptırabiliyor.

Özellikle son yıllarda moda olan cilt bakım ve güzellik merkezlerinin kişiye özel çözümleri dikkat çekiyor. Genellikle zamanı olmayan ve hızlı çözüm arayan kişiler güzellik merkezleri vasıtasıyla cilt bakımlarından geri kalmıyor. Genel olarak farklı çeşitlere bölünen cilt bakımlarında önemli bazı türler bulunmaktadır.

Cilt Bakım Çeşitleri ve Uygulamaları

Klasik Cilt Bakımı:

Cilt tipinin türüne uygun bir şekilde uygulanan bu klasik cilt bakımı çeşidi, günlük olarak kozmetik malzemeleri vasıtasıyla yapılır. Genel olarak buradaki en önemli etken ve değişken cilt tipidir. Cilt tipinin en iyi şekilde belirlenmesi ve hata yapılmaması gerekir. Yağlı bir vücuda kuru bir cilt bakımının yapılması daha fazla yağlanmasına ve ters tepmesine neden olabilir. Bazı testler vasıtasıyla iyi bir şekilde cildinizin yağlı mı veya kuru mu olduğunu keşfetmeniz de kolaydır.

Oksijenli Cilt Bakımı:

Bu bakım türü uzun süredir yurtdışında uygulanmış ve artık ülkemize de gelmiştir. Derinin iç kısımlarına nüfuz eden bu cilt bakımında kan dolaşımının hızlanması amaçlanır. Bu bakım türünde temel amaç erken kırışıkları önlemektir. Cildi aynı zamanda ölü hücrelerden de arındırarak daha iyi bir görünüm sağlar. Genellikle karma cilt ne demek denildiğinde cevap olarak oksijenli cilt bakımı önerilmektedir.

Collagen Cilt Bakımı:

Anında bir sıkılaştırma etkisi sunan bir cilt bakım çeşididir. Kolajen 360 Capsuled Mask ile birlikte uygulanan bu bakım ile basit bir bakım yapılmaktadır. Cildinize taze ve sıkı bir görüntü sunmak için ideal bir cilt bakım çeşididir.

Prenses Cilt Bakımı:

Bitki bazlı içeriklerle birlikte bazı masaj uçlarının cildi uyarması olan prenses cilt bakımı, derinlemesine bakım ve temizlik sunar. Makinenin özel bir frekans kullanması sayesinde derinin altına nüfuz edilir. Bu yüksek frekansın faydası hücrelere enerji ve oksijen sağlamasıdır.

Kimyasal Peeling ile Cilt Bakımı:

Bir veya birden fazla peeling içeren kimyasallar cilde uygulanarak yapılır. Bu cilt bakım türünde derinin bazı katmanlarında bilerek hasar yaratılarak daha iyi ve canlı derinin ortaya çıkartılması sağlanır. Sivilce izleri, kırışıklık ve yaşlılık belirtilerinden kurtulmak için ideal bir cilt bakım çeşididir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Benzer Yayınlar:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.