Hamilelikte Cheesecake Yenir Mi? Faydaları Neler?

Cheesecake, krem ​​peynir ve ricotta veya mascarpone gibi yumuşak peynirler kullanılarak hazırlanan lezzetli ve bir o kadar da doyurucu olan bir tatlıdır. Güzel dokusu ve lezzeti ile ağzınızda erir. Çiğ veya pişmiş olarak satın alınabilir. Hamilelik sırasında açlık krizlerini doldurabilen böyle lezzetli bir tedavidir. Ancak, gebelikte cheesecake yemek ne kadar güvenli? Çeşitli cheesecake’ler var, ancak bunların hepsi tüketilmesi gebelikte sağlıklı mı?

Hamileler cheesecake yiyebilir mi? Bu yazıda, hamileyken cheesecake yemenin faydalarını ve dezavantajlarını anlamanıza yardımcı olacağız.

Hamilelikte Cheesecake Yemek Güvenli Mi?

Pastörize edilmemiş peynirden yapılmazsa ve çiğ yumurta içermeyecek şekilde pişirilirse cheesecake yemek güvenlidir. Bununla birlikte, hamile kadınlar da sağlıklı krema ve peynir ​​içeren cheesecake yiyebilirler.

Pastörize edilmemiş peynirlerden yapılmış olan cheesecake gibi tatlılardan kaçınmalısınız. Bunun sebebi pastörize edilmemiş ürünler listeriyoz neden olabilecek zararlı bakteri listeriaları içerir. Bu durum menenjit veya influenzaya benzer ve zamanında tedavi edilmezse düşük, hastalık ve fetal ölüme sebep olabilir.

Pastörize edilmemiş süt ürünleri aynı zamanda ishale sebep olan E.coli bakterileri içerir. Bu sağlık sorunu zamanında tedavi edilmezse, bebeğinizin sağlıklı büyümesini etkileyen anemiye neden olabilir.

Çiğ yumurtadan yapılmış olan cheesecake yemek de güvenli değildir. Salmonella zehirlenmesine yol açabilecek zararlı salmonella bakterileri içerir ve bebeğinize hiçbir şekilde zarar vermese de sağlığınızı etkileyebilir.

Ne Tür Cheesecake Yemeli?

Pastörize edilmemiş peynirler ve çiğ yumurtalar, hamile olun ya da olmayın, doğru seçenekler olmadığında, tüketebileceğiniz cheesecake çeşitlerini merak ediyor olabilirsiniz

Hamileyken, pişmiş peynirli kek, pastörize süt ve pişmiş yumurta içerdiği için tercih etmek en iyisidir. Dolayısıyla listeriosis, E.coli veya salmonella enfeksiyonu riski oluşturmaz. Çilek, çikolata veya yaban mersini lezzetleri ile birleştirerek bu tatlıyı yiyebilirsiniz.

Yumurta ve pastörize peynir içermeyen cheesecake de bir diğer seçenektir.

Ricotta ve mascarpone peynirleri içeren cheesecake’ler, kullanmadan önce pastörize edildikleri için iyi seçimler olacaktır.

Süpermarketlerde bulunan seri üretilen cheesecake’ler de iyi bir seçenektir. Bu hazır satılan cheesecake tatlıları her zaman pastörize süt ve pişmiş yumurta içerirler. Ancak, satın almadan önce bileşenlerini kontrol edin.

Cheesecake’in yüksek kalorili bir tatlı olduğunu unutmayın. Hmaile iken tüketimi sınırlı miktarlarda olsun. Unutmayın, sağlıklı bir kilo alımı anne ve bebek için her zaman önemlidir.

Gebelikte Cheesecake Yemenin Faydaları Nelerdir?

Cheesecake tatlısı birkaç basit temel içerik içerir: krem ​​peynir, yumurta, şeker, ekşi krema ve vanilya özü. Verilere göre, bir porsiyon veya bir dilim veya tüm peynirli kekin altıda biri 257 kalori, 20g karbonhidrat, 18g yağ ve 4g protein içerir

Cheesecake içindeki karbonhidratların çoğu şekerden gelir. Krem peynir yağ içeriği yüksektir ve ekşi krema bir cheesecake içinde toplam yağın yaklaşık %20’sini içermektedir.

Dikkat: Çok fazla yemediğinizden veya kullandığınız malzemelerin herhangi bir olumsuz reaksiyonu tetiklemediğinden emin olun. Alerjiniz olan veya bulantıya neden olabilecek herhangi bir bileşen varsa, sağlık uzmanınıza danışmalı ve bunları diğer bileşenlerle değiştirmeyi düşünmelisiniz. Doktorunuz cheesecake’den kaçınmanızı söylemediği sürece, hamilelik sırasında tadını çıkarın.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir