Hamilelikte Çatlaklar Neden Olur ve Nasıl Kurtuluruz? Bio Oil Kullanımı

Hamilelikte Çatlaklar

Genellikle hamilelikle ilişkili çatlaklar cildinizde görünür yara izleri olarak tanımlanabilir. Cildiniz, esneklik kazandıran ve esnek ve lekesiz tutan kollajen ve elastinden oluşur. Çatlak izleri oluştuğunda, cildinizin elastin ve kollajeninin yırtıldığını ve bu izleri cildinizde bıraktığını gösterir.

Çatlaklar başka bir sorun oluşturmaz. Ancak, çatlak görünümü birçok insan için rahatsız edici olabilir. Gebelikte kadınları mutsuz ettiği için büyük bir sorundur! Çünkü bilinçli olmadan istediğiniz şeyi giymenizi engelliyorlar ve hatta güven seviyenizi bile düşürüyorlar.

Ancak, umutsuzluğa kapılmaya gerek yok. Çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Özellikle çok etkili olduğu kanıtlanmış bir yöntemle! Ancak çatlaklara neyin sebep olduğunu bilmek, onlardan nasıl kurtulacağını bilmek kadar önemlidir. Öyleyse, önce neden oluştukları hakkında konuşalım.

Ciltte Çatlaklar Neden Oluşur? Sebepleri Nelerdir?

Basitçe söylemek gerekirse, cildinizin gerilmesi veya büzülmesi, çatlak izlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Bu mor, kırmızı, pembe veya kahverengi renkli lekeler hormonal değişikliklerden dolayı da ortaya çıkabilir. Ayrıca, ailede de çatlak oluşumu varsa, sizin de cildiniz çatlaklara daha yatkın olabilir.

Bununla birlikte, yaşamınızın veya aktivitelerinizin belirli aşamaları çatlakların ortaya çıkmasına neden olabilir. Diğer sebepler şöyledir:

Hamilelik: Kadınların gebelik döneminde çatlaklarının oluşması muhtemeldir. Çünkü karnınızın içinde büyüyen çocuğunuza yer açmak için genişlemesi gerekir. Bu da cildinizin anormal bir şekilde gerilmesine yol açar. Bununla birlikte, hamilelik çatlakları sadece göbekle sınırlı değildir ve göğüslerde de görülebilir.

Ağırlık çalışması: Ağırlıklarla antrenman yaparsanız, cildinizde çatlaklara olabilir. Yanlış egzersiz çalışması buna sebep olabilir.

Hızlı kilo alımı veya kaybı: Kilo vermek veya hızlı bir şekilde kaybetmek cildinizin gereksiz yere gerilmesine neden olarak bu da renkli lekelere ve çatlak görünümüne neden olabilir.

Bu üç nedenin yanı sıra, büyüme ataklarının hızlı olduğu ergenlik döneminde çatlaklar oluşabilir. Ayrıca, göbek çevresinde, kollarınızda veya kalçalarınızda çatlak izleri görülebilir. Temel olarak vücudunuzun yüksek yağ içeriğine sahip herhangi bir kısmında oluşması muhtemeldir.

Ayrıca Bakınız: Bio Oil: Çatlaklarla Mücadele

Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum?

Çatlaklar zamanla hafifler. Ancak, tamamen yok olmazlar! Bununla birlikte tamamen doğal olarak yok olmaları sadece bazı insanlar için gerçekleşir. Geri kalanımız için etkili bir çözüm bulmak şart. Çatlaklardan kurtulmayı deneyebileceğiniz bazı yollar şöyledir:

Kremler ve losyonlar: Hem ilaçlı hem de ilaçsız kremler ve losyonlar çatlakları tedavi etmek için kullanılabilir.

Kozmetik prosedürler: Lazer terapisinden kimyasal peelinglere kadar, kimyasal prosedürlerle çatlaklarınızı gidermeyi deneyebilirsiniz.

Bio Oil İle Çatlaklardan Kurtulun!

Deneyimlerimize göre o kadar etkili olmasa da, çatlaklar için ev yapımı ürünleri de deneyebilirsiniz. Çatlaklar için (hem bilim hem de gerçek hayattaki insanlar tarafından desteklenen) oldukça etkili bir çözüm olduğu kanıtlanan şey Bio Oil! Çatlaklara çare için tüm ırklar, ülkeler ve coğrafyalardaki kadınlar, çatlak izlerinin giderilmesinde diğer tüm tedavilere göre Bio Oil’i tercih ediyorlar. Bu da bu yağı çatlak görünümünden kurtulmak için oldukça popüler ve önerilen bir ilaç haline getiriyor.

Bu nedenle, bunu mucize çatlakları giderici olarak duyduğunuzdan eminiz ve bize inanın, gerçekten öyle. Bio Oil’in diğer çatlak izleri tedavisinden daha iyi çalışmasının nedeni, formüle edilmesidir. A ve E vitaminleri ile birlikte calendula, papatya, biberiye ve lavanta yağları gibi doğal içerikler içeren Bio Oil, çatlak izlerinin düzenli kullanımda solmasına yardımcı olur.

Ayrıca hızlı emilim ve yapışkan olmayan bir his sağlayan PurCellin Oil ™ içerir. Tıbbi uzmanlar tarafından yapılan klinik çalışmalar, Bio Oil’in düzenli kullanımdan sonraki 8 hafta içinde %100’e kadar çatlakları giderebileceğini düşünmektedir!

Bio oili çatlaklar üzerinde etkileyici bir başarı buluyoruz! Ancak bizi daha da etkileyen, sadece etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmış olmakla kalmadı, aynı zamanda 350’den fazla uluslararası cilt bakımı ödülü kazanan en iyi ödül alan ürün oldu! Daha fazla araştırma üzerine öğrendiğimiz şey, bunun arkasında 1 numaralı çatlak tedavisi olmasının nedeniydi.

Bu nedenle, mümkün olan en iyi tedaviyi istiyorsanız, Bio Oil’i alın ve düzenli olarak kullanın. Akne veya ameliyatların neden olduğu izlerin yanı sıra diğer tüm yara izlerinden kurtulmanıza da yardımcı olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.