Hamilelikte Çatlak Oluşmaması İçin Öneriler

Hiç şüphe yok ki hamilelik bir kadının hayatında aynı zamanda çok güzel ve zor bir dönemdir! İçinizde büyüyen bir hayat duygusu, şimdiye kadarki en harika duygudur. Ama o hayatı büyütmek ve o hayata bu dünyaya getirme şansı vermek kolay değil. Hamile kaldığınızda, vücudunuz o küçük, tomurcuklanan bebeği barındırmak için bir düzine değişiklikten geçecektir. Zihniniz kendisini bu yeni yolculuğun başlangıcına hazırlar.

Bununla birlikte, hamilelik sırasında meydana gelen bedensel değişikliklerin çoğu doğumdan sonra zamanla kendi kendine normale döner. Bazı hamile kadınlarda kilo alımı, saç dökülmesi ve hatta çatlaklar gibi daha fazla zaman alabilir. Eski fiziğinizi yeniden kazanmaya çalışırken, çatlakları görmezden gelmemelisiniz. Bunlar hamileliğin ilerleyen aşamalarında başlar ve bir ömür boyu sürer. Eğer çatlaklar hakkında bir şey yapmazsanız kalıcı olabilirler. Yani, çatlakların gerçekleşmemelerini sağlamak için önleyici tedbirler alın!

Hamilelikte Çatlak Nasıl Önlenir?

Hamilelik sırasında çatlakları önlemek için bazı basit ve etkili yollar şöyledir:

1. Sağlıklı Yemek

Cildinizdeki onarılamaz hasarlar nedeniyle çatlaklar ortaya çıkar. Bu sadece cildinizde kilo artışı ile birlikte fazla gerilmeden olur. Hamilelik kilo alımı da çatlakları kötüleştirebilir. Bu nedenle, şu anda ne yediğinize dikkat edin. Sağlıklı bir diyet uygulayın, böylece fazla kilo almayın ve sonuç olarak çatlakları önleyebilirsiniz.

2. Cildinizi Nemlendirin

Kuru cilt, nemlendirilmiş ciltten daha az elastiktir ve bu nedenle çatlakların oluşması daha olasıdır. Bu yüzden cildinizi nemlendirmek, çatlakları önlemede önemli bir rol oynar. Düzenli nemlendiricinizi kullanabilmenize rağmen, kalça, uyluk, göğüs, kalça, karın vb. gibi çatlaklara yatkın alanları nemlendirmek için özel olarak yapılmış bir şey seçmenizi öneririz.

Cildi nemlendirmenin ve çatlakları önlemenin en iyi yolu olarak Bio Oil gibi yağlar kullanabilirsiniz. Yoğun bir şekilde nemlendiricidir ve cildinizin doğal elastikiyetini artırmaya yardımcı olur, böylece esnemede yırtılmaz.

Ayrıca Bakınız: Hamilelikte Çatlaklar Neden Olur 

3. Çatlak Önleyici Yağ Kullanın

Çatlakları önlemek istiyorsanız, bunu yapmak için üretilen ürünleri kullanmalısınız! En iyi önleme ürünleri olduğunu iddia eden çok sayıda krem, losyon ve yağ bulacaksınız. Ancak bizce Bio Oil, çatlak izlerinin önlenmesi için en iyisidir. Neden? Çünkü piyasadaki en iyi çatlak önleme ürünlerini araştırırken Bio Oil’in en güvenilir ürün olduğunu gördük!

Bio Oil’in etkinliği nedeniyle 350’den fazla uluslararası cilt bakımı ödülü kazandığını ve 127’den fazla ülkede satıldığını bilmek bizi şaşırttı! Başka yerde bu tür bir güvenilirlik elde edemezsiniz. Ayrıca, Bio Oil’in papatya, biberiye, lavanta ve nergis yağları formülasyonu A ve E vitaminlerinin iyiliği ile birleşmesi onu bu kadar popüler ve etkili kılan şeydir.

4. Çatlaklara Eğilimli Pul Pul Görünüm

Kullandığınız çatlak giderici yağlarının ve nemlendiricilerinin etkisini arttırmak istiyorsanız, haftada bir kez çatlaklara eğilimli alanları peeling yapmalısınız. Bio Oil gibi kullandığınız ürünler bu sayede ölü cilt hücreleri arındıktan sonra daha iyi emilmesini sağlar. Ayrıca, pul pul dökülen cildinizi yumuşak ve esnek tutabilir. Hamileyken ciltte hafifçe pul pul dökmeye dikkat et.

Ayrıca Bakınız: Gebelikte Çatlaklarla İlgili 5 Önemli Soru ve Cevapları

5. Cildinize Günlük Masaj Yapın

Hamileyken çatlaklardan kaçınmanın en iyi yollarından biri cildinize masaj yapmaktır. Masaj yapmak cildinizin esnekliğini artırır. Ayrıca, oluşmuş olabilecek çatlakları da onarır! Bu nedenle, cildinizi nemlendirmek ve çatlakları önlemek için Bio Oil gibi bir ürün uygularken, çatlak olan bölgeyi ovmak için 10 dakika ayırın. Bu bölgeye masaj yapmak yağın etkisini iyileştirir ve çatlakların daha iyi önlenmesine yardımcı olur.

Bize sorarsanız, çatlak önleme söz konusu olduğunda piyasada Bio Oil’den daha iyi bir şey olduğunu düşünmüyoruz. Bilim tarafından en etkili çözüm olarak desteklenmiştir ve zaten sahip olduğunuz çatlakların tedavisine bile yardımcı olabilir. Ünlüler bile, çatlaklar, akne izleri veya ameliyat izleri olsun, her türlü yara izini iyileştirmenin en iyi yolu olarak bu ürünü öneriyorlar. Bir şişe Bio Oil alın ve günde iki kez kullanın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.