Hamilelikte Ateş Ne Zaman Tehlikelidir?

Başka grip veya soğuk algınlığı semptomları olmasa bile ateşiniz 37,5 derecenin üzerindeyse, doktorunuzu veya hastanenin doğum birimini arayın.

Koronavirüs salgını sırasında annelik bakımı hala gereklidir ve hizmetler halen devam etmektedir. Hamileliğinizle ilgili endişeleriniz varsa aile doktorunuzu, ebenizi, en yakın erken gebelik ünitesini veya doğum ünitesini arayın.

Yüksek ateş, gizli bir enfeksiyonun işareti olabilir. Bu bebeğiniz için zararlı olabilir, bu yüzden kontrol ettirmeniz önemlidir.

Hafif ateşiniz varsa parasetamol almak güvenlidir. Ne kadar alabileceğiniz konusunda paketteki talimatları izlediğinizden emin olun. En kısa sürede ve işe yarayan en düşük parasetamol dozunu almaya çalışın.

Hamileyken almamanız gereken bazı ağrı kesiciler var. Bunlar şunları içerir:

  • ilave kafein içeren tabletler veya kapsüller (bazen etikette ‘ekstra’ ile satılır)
  • kodein içeren tabletler veya kapsüller
  • ibuprofen veya aspirin gibi anti-enflamatuar tabletler veya kapsüller.

Bazı kadınlara, daha önce düşük yapmışlarsa veya preeklampsi riski altındaysa, tedavi olarak düşük dozda aspirin almaları önerilebilir. Ateş veya baş ağrısı için tedavi olarak alınmamalıdır.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Benzer Yazılar:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.