Hamilelikte Abur Cubur Yeme İstekleri Nasıl Kontrol Edilir?

Gebelikte Abur Cuburdan Kaçınmanın Yolları

Hamileyken abur cubur isteği nasıl yatıştırılır? Gebelikte abur cuburdan nasıl kaçınmalı?

Abur cubur alımınızı sınırlamak ve bunun yerine sağlıklı yiyeceklere ve atıştırmalıklara yönelmek önemlidir. Bu nedenle, aşermeyi kontrol altına almak ve yönetmek için bazı püf noktalarını paylaşıyoruz, okumaya devam edin.

Önce hamilelik sırasında sizin ve bebeğinizin sağlığını artırmak için sağlıklı yiyecekler yemek istediğinize karar verin.

Raflarınızı sağlıklı atıştırmalıklar ile stoklayın. Mutfak raflarınızı doğal ve sağlıklı atıştırmalıklarla yenileyerek abur cuburlardan kaçının. Evinizde sağlıksız çerez ve atıştırmalıklar bulundurmayın. Pişmiş yiyecekler kızarmış yiyeceklerden daha sağlıklıdır. Evde yiyecek pişirin ve hiçbir katkı maddesi ve koruyucu olmadan atıştırmalıklarınızın tadını çıkarın.

Meyve ve kuruyemiş atıştırmalıkları bulundurun. Ara öğünlerde ve canınız bir şeyler yemek istediğinde, kuru meyveler ve taze meyveler atıştırın. Açlığınızı bastırır ve size gerekli besinleri sağlarlar.

Yiyeceklerinizi mantıklı seçin. Ne yerseniz bebeğiniz alır. Yediğiniz yiyeceklerin bir listesini yapın ve besin içeriklerini tanımlayın. Bu beslenme programı, yiyeceklerin içeriğinden daha fazla haberdar olmanıza yardımcı olabilir. Çikolata ya da pizza dilimi gibi yiyecekleri ara sıra atıştırmak, vücudunuza ya da bebeğinize zarar vermez. Ancak, bunu günlük bir alışkanlık haline getirmemeye çalışın.

Bakınız: Hamilelikte Abur Cubur Zararları

Sağlığınıza önem verin ve aşermelerinizi beslemek için evde bazı yemekler pişirin. Aşağıdaki gıdalara aşerme varsa alternatifler şunlardır:

Patates cipsi veya benzeri şeyler – pişmiş lahana cipsi, pancar cipsi gibi sebzeler fırınlayın.

Kekler ve şekerler – muz, elma veya badem ezmesi veya eritilmiş çikolata ile karıştırılmış diğer meyvelerle atıştırmalık yapın.

Dondurmalar – meyveli yoğurt veya muz ile yapılan dondurma yiyin.

Ve dışarıdan biraz hazır yemek sipariş etmek istiyorsanız, o zaman bazı seçenekler var:

  • Izgara tavuk salata yeşillikleri ve yan sosu eşliğinde.
  • Hindi göğsü marul ve domates ile tam buğday ekmekli sandviç.
  • İki dilim vejetaryen pizza garnitür olarak yeşil salata eşliğinde.
  • Tavuk, dana eti veya karides salataları.
  • Yağda kızartılmış tavuk veya deniz ürünleri, hafif yağ ve soslar eşliğinde.
  • İçecek seçimi olarak az yağlı süt veya ayran.
  • Esmer pirinç veya tam buğdaylı makarna.
  • Bir fincan taze meyve tatlısı.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir