Hamilelikte A Vitamini Takviyesine İhtiyacınız Var Mı?

Tercihen hayır. Bu vitamini yeterince sağlıklı ve dengeli bir besleniyorsanız kolayca alabilirsiniz. Herhangi bir doğum öncesi vitamin takviyesi alırsanız, içindeki A vitamini içeriğini belirlemek için etiketini okuyun.

Doz aşımını önlemek için A vitamini olmadan prenatal vitaminler alabilir ve gerekli miktarı karşılamak için birçok doğal beta-karoten yiyecek tüketebilirsiniz. Bununla birlikte, A vitamini eksikliği durumunda, doktor takviyeleri önerecektir.

Takviyeler rutin olarak yutulursa, olumsuz etkilere neden olan önerilen üst sınırı (10.000IU) aşacaktır. Doktorunuz takviyeleri nasıl kullanacağınız ve hamilelik sırasında takviyeyi almanız veya almamanız hakkında size rehberlik edebilir.

Bakınız: Hamilelikte Cilt Kremlerindeki A Vitamini Güvenli Mi?

Ayrıca, hamileliği planlıyorsanız, sentetik retinoidlere sahip olmadığınızdan emin olun, çünkü bunlar güçlü teratojenlerdir, bu da hamilelik sırasında anormallik riski oluşturabilir

Sentetik retinoid ilaçları kullanırken hamileliği önlemek için alınan önlemler hakkında doktorunuzla konuşun ve ilacın kesilmesinden sonra ne zaman güvenli bir şekilde gebe kalabileceğinizi öğrenin.

Yukarıda tartışıldığı gibi, hamilelik sırasında çok fazla A vitamini potansiyel risklere yol açabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.