Hamilelik Serüveninde Anneleri Neler Bekliyor?

Hamileliğin Başlangıç ​​Aşamaları

Hamile olduğunuzu ilk öğrendiğinizde, anlamak biraz zor olabilir. Belki de günün belirli saatlerinde mide bulantısı hissetmek ve regl gecikmesi dışında, hiçbir şey gerçekten çok farklı görünmüyordu. Sonra gerçekten yorgun hissetmeye başladınız, tuvalete koşmak için gece boyunca birkaç kez kalktınız ve muhtemelen biraz şiş hissettiniz. Aksi takdirde, hamile olmak hala tam olarak anlayamayacağınız bir şeydi. Hala pantolonunu bağlayabilirdin ve her şey hemen hemen aynı görünüyordu.

Hamilelik Üzerine Düşünmek İçin Zaman Ayırın!

Genellikle, ilk üç aylık dönemin sonunda bedensel değişiklikleriniz parlamaktan çok garip olmaya meyillidir (ki bu, hamileyken “onlar” olduğunuzu söyler). Artık bedeninizin kontrolünde olmadığınızı hissedebilirsiniz ve içinizdeki o küçük yaşamı hala hissedemediğiniz için, olan her şeyden heyecanlanmak zor olabilir.

Ne kadar inanılmaz bir vücuda sahip olduğunuza ve hamile olmanın ne kadar mucizevi olduğuna odaklanmak için biraz zaman ayırabileceğiniz yer burasıdır. Vücudunuzun karanlık sıcaklığında, yumurtanız ile partnerinizin spermi arasında mikroskobik bir buluşma gerçekleşti, çok kısa sürede yaşayan bir insan meydana getirecek bir buluşma. Nasıl olabilir? Bebeğiniz her ikinizin de niteliklerine sahip olacak, belki gözleriniz ve ağzınız veya ayak parmaklarınız ve bacaklarınız.

Bakınız: Gebelik Sürecinde Bunları Bilin!

Hamilelik Değişiklikleri Devam Ediyor!

İkinci üç aylık döneminizde, bebeğiniz kendi sesini ve sürekli olarak etrafta olan diğerlerinin sesini duyabilir ve tanıyabilir. Bebeğiniz, mucizevi vücudunuzun sağladığı korumalı ortamda güvende. Vücudunuz bebeğin büyümesi için besin sağlar. Ne inanılmaz bir vücuda sahipsin! Hepsinden iyisi, bebeğiniz onu sevdiğinizi bilir ve bunu da hissedebilir. Hareketleri ayırt etmek kolaydır ve içinizde büyüyen birinin gerçekliği her zaman gittikçe daha gerçek hale gelir.

Tüm bunların harikasını bir düşünün. Tamamen kendi kendine yeten bir insan, içinizde büyüyor, sağladığınızdan güç ve besin alıyor. Bu bebeğin annesi başka kimse olamaz. Bu bebeğe verdiğiniz şeyi başka kimse veremez. Bu, vücudunuzun içinde büyüyen bebeğinizdir – ayrı, ancak tamamen bağlı bir kişi. Oldukça şaşırtıcı, değil mi?

Anı Kucaklayın, Hamilelik Hızla Geçer!

Bu yüzden, bir dahaki sefere aynaya baktığınızda ve kıyıya vurmuş bir balina gibi hissetmekten şikayet etmek istediğinizde, o yuvarlak göbeğin içinde olup bitenlerin mucizesini hatırlayın. Yeni yaşam için zekice yapılmış bir kuluçka makinesisiniz ve çok geçmeden bu yeni kişi kollarınızda olacak ve karnınız sonunda hamile kalmadan önceki haline dönecektir.

Bu anları kucaklayın ve tadını çıkarın. Gezegende hamilelik ve doğum deneyimiyle karşılaştırılacak hiçbir şey yok.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir