Hamilelik Çatlaklarını Ne Geçirir? Krem ve Yağlar

Yeni doğum yapan annelerden kilo sorunları ile mücadele eden kadınlara kadar, herkes size çatlakların iyileşemeyeceğini söyleyecektir. Hayatının geri kalanında onlarla yaşamak zorunda kalacağını söyleyebilirler. Evet çatlaklar pek çok kadın için korkulu rüya olsa da o parlak mor, kırmızı veya pembe renk tonundan ten rengine dönebilirler. Çatlaklardan kurtulmak için bir çare bulmaktan vazgeçmemeliyiz. Umudunuzu yitirmeyin ve çatlaklarınızdan kurtulmak için mücadeleden vazgeçmeyin.

Çünkü tamamen pes etseydiniz, burada olmazdınız değil mi? Ama tamamen vazgeçmediniz, değil mi? Bu yüzden buradasınız! Çatlakların nasıl ortadan kalkacağını bilmek istiyorsunuz! Son olarak. Ve başlıkta dediğimiz gibi, bunun gerçekten mümkün olduğunu garanti ediyoruz. Daha fazla uzatmadan, çatlak izlerinizi nasıl ortadan kaldırabileceğinizi söyleyelim.

Çatlaklar Neden Olur?

Çatlak izleri çeşitli sebepler ile gelişebilir. İlk neden, cildin hızlı gerilmesi ve genişlemesi nedeniyle cildinizdeki mikro çizgilerin ortaya çıkmasıdır. Cildinizin orta tabakası aşırı gerilmesinden dolayı yırtıldığında gelişir. Cildinizin bu aşırı gerilmesi ve sonuçta ortaya çıkan çatlaklar, hızlı bir şekilde kilo verdiğinizde veya kilo aldığınızda, biraz kas çalıştığınızda, ergenliğe girdiğinizde veya sadece hamile kaldığınızda ortaya çıkabilir. Ayrıca kortikosteroidler gibi bazı ilaçların alımına da bağlı olarak çatlak oluşabilir. Hepsi bu değil. Cushing hastalığı veya Ehlers-Danlos ve Marfan sendromları gibi bazı tıbbi rahatsızlıklarınız varsa, çatlaklar da olabilir.

Şimdi, tüm bunlar çatlak izlerinin korkunç bir cilt durumu gibi görünmesine neden olabilir. Ancak değildir. Vücudunuzun kalça, uyluk, göbek, göğüs veya kol gibi yağ birikimine daha yatkın olan bölgelerinde dikey çizgiler halinde çatlaklar görülebilir. Doğal olarak, bunlar istediğiniz bir şey değildir. Bu yüzden çatlaklar için birden fazla tedavi var.

Çatlaklar Nasıl Geçer?

Evet, birden fazla! Doğru beslenmekten cildinizi nemlendirmeye kadar, çatlakları önlemek ve hatta tedavi etmek için yapabileceğiniz çok şey var. Yaralı cildinizi iyileştirmek için ilaçlı kremler ve jeller tercih edebilirsiniz. Ya da para bir sorun değilse, onlardan kurtulmak için kimyasal peeling ve lazer cerrahisi gibi kozmetik prosedürlere gidebilirsiniz. Ev ilaçlarının da işe yaradığı biliniyor.

Fakat bu ürünlerden hiçbiri çatlakları probleminizden yüzde yüz kurtulacağınızı garanti edemez.

Dolayısıyla, çatlak izi tedavisi arıyorsanız, size son yılların en sevilen faydalı ürününden bahsedelim. Oldukça uzun bir süredir var ve bunu kesinlikle birilerinden duymuşsunuzdur. Milyonlarca kadın bu ürünün etkili olduğuna yemin ediyor ve her kadına tavsiye ediyor. Ama muhtemelen hiç denemediniz, çünkü eğer deneseydiniz, bu makaleyi okumanız gerekmeyecekti!

Bio Oil Çatlak Yağı

Bio Oil‘den bahsediyoruz. Endüstrinin önde gelen anti-çatlakları önleme ürünü, bu hoş olmayan yara izlerinden kurtulmada son derece etkilidir. Öyle ki, 17 ülkede en iyi çatlak tedavisi olarak bir numaraya yükseldi ve dünya çapında 127 ülkede satıldı!

Biz de dünyanın her yerindeki kadınların neden Bio Oil dışında çatlaklar için başka bir tedavi düşünmediğini bilmek için bir arayışa girdiğimizde keşfettik.

Hepsi bu değil. Ayrıca Bio Oil’in 350’den fazla uluslararası cilt bakımı ödülü aldığını ve önde gelen ünlü kadınların kullandığını öğrendik. Çatlaklar için Bio Oil kadar etkili bir şey yok!

Ayrıca Bakınız: Bio Oil Çatlak Yağı Nedir?

Çatlaklar için neden en çok tercih edilen ürün Bio Oil? Çünkü işe yarıyor! A ve E vitaminlerinin eşsiz kombinasyonu ile birlikte biberiye, nergis, lavanta ve papatya esansiyel yağları içeriyor. Bu sayede çatlaklara karşı güçlü bir iksir olmasını sağlar. Buna PurCellin Oil ™ içeriğini de eklediğinizde, cildinizi yapışkan veya nemli bırakmadan çabuk emilip kuruyan bir yağ elde edersiniz. Bio Oil ciltte ağırlaşmaması sebebi ile de tercih edilmektedir.

Dahası, onlarca yıl boyunca süren ve birden fazla katılımcının deneyimlerini kapsayan birkaç klinik çalışma, Bio Oil’in çatlaklara ve yara izlerine karşı en iyi ürün olduğunu kanıtladı. Katılımcıların çoğu sadece 8 hafta içinde düzenli kullanımla çatlaklarında %100 azalma gördü.

Bio Oil sadece çatlaklarınızın kaybolmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer yara izlerinin giderilmesine, cilt tonunuzun iyileşmesine, cildinizin nemli kalmasına ve hatta yaşlanma belirtileri ile başa çıkmasına yardımcı olur.

Ayrıca Bakınız: Hamilelikte Çatlak Oluşmaması İçin Öneriler

En iyi sonuçları almak için, etkilenen bölgelere günde iki kez Bio Oil çatlak yağı uygulamalısınız. Yağın daha iyi emilmesine yardımcı olduğu için uygulamadan önce cildinizi temizlediğinizden emin olun. Bu ürünü kullanmaya 3 ay boyunca devam edin ve sonrasında en iyi sonuçları göreceğiniz garanti! Bio Oil komedojenik değildir ve paraben içermez. Bu nedenle alerjiler hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Dünyanın tüm güzel bayanlarına, Bio Oil ile kusursuz, ‘çatlaksız’ bir yaşam sürmenizi dileriz!

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir