Hamileliğin Sekizinci Ayında Ne Olur? Kısaca

Hamileliğinizin 8. ayında, fetüsünüz yaklaşık 28 cm uzunluğundadır ve lanugo (fetüsün vücudunu kaplayan ince, yumuşak saç) dökülmeye başlar.

Gebelikte 29-30. Hafta arasında ne olur?

Fetüsün yaklaşık 27 cm.

Biyolojik olarak erkek bir fetüste testisler genellikle 30 ve 34. haftalar arasında karından skrotuma inmeye başlar. Bu genellikle 40 haftada tamamlanır.

Gebelikte 31-32. Haftalar arasında ne olur?

Fetüsün yaklaşık 28 cm.

Lanugo düşmeye başlar.

Sekizinci ayda hamileliğin belirtileri nelerdir?

Rahminiz yukarı doğru büyüdükçe yorgun hissedebilir ve nefes almakta zorlanabilirsiniz. Varisli damarlar – çoğunlukla bacaklarda mavi veya kırmızı şişmiş damarlar – veya hemoroid – rektumun varisli damarları olabilir. Hemoroitler ağrılı ve kaşıntılı olabilir ve kanamaya neden olabilir.

Cildinizin genişlediği yerlerde de çatlaklar oluşabilir. Braxton-Hicks kasılmaları, mide ekşimesi ve kabızlık devam edebilir. Rahminizin mesanenize uyguladığı baskı nedeniyle hapşırırken veya gülerken biraz idrar yapabilirsiniz. Hormonlar saçınızın daha dolgun ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Benzer Yazılar:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir