Hamileliğe Hazırlanmak İçin Öncesinde Ne Yapmalısınız?

Hamile kalmaya karar vermek, muhtemelen bir kadının verebileceği en heyecan verici ve en anıtsal kararlardan biridir. Farkında olmasanız da hamile kalmak sandığınızdan çok daha fazlasını gerektirir. Hamilelik sırasında vücudunuza nasıl bakmanız gerektiği ve hazırlamak için ne yapabilirsiniz gibi birçok planlama hamileliğe gider.

Hamilelikten önce folik asit ve hamile kaldıktan sonra özel vitamin hapları almanız gerektiğini duydunuz mu? Hatta bazı doktorlar hamile kalmaya karar vermeden önce bu iyi doğum öncesi multivitaminleri almanızı bile tavsiye ediyor. Vücudunuza tüm toksinlerden arınması için yeterli zaman vermek için hamile kalmadan en az üç ay önce sigara içmenin ve içmenin en iyisi olduğunu biliyor musunuz?

Ayrıca çoğu kadın hamile olduğunun haftalarca farkında değildir. Bebeğinizin gelişiminin bu ilk önemli haftalarında vücudunuza zararlı hiçbir şey koymadığınızdan emin olmak istersiniz.

Hamile kalmayı başarsan bile, bir sonraki adımda ne yapman gerektiği konusunda kaybolacağından mı endişeleniyorsun? Hamile kaldıktan sonra ne yapmanız gerektiğiyle ilgili harika ipuçları almak için okumaya devam edin.

Hepsi oldukça kafa karıştırıcı değil mi? Herkes sana şunu yapmanı ve bunu yapmanı söylüyor, ama bunu yapmamayı unutma. Hamile kalmak bu kadar zor olmak zorunda değil. Biraz okuyarak hamile kalmaya çalışırken ne yapmanız gerektiğine dair tüm önemli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Hamile kalmak, hamile olduğunuzu bilmek ve nihayet hamile kaldıktan sonra kendinize nasıl bakmanız gerektiği hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfedebileceğiniz. Hamile kalmanıza yardımcı olabilecek ve başarı şansınızı azaltabilecek birçok yiyecek vardır. Yaşam tarzı faktörlerinin doğurganlığınızı nasıl etkileyebileceği hakkında daha fazla bilgi edinin ve başarılı ve sağlıklı bir hamilelik sağlamak için yapmanız gereken değişiklikleri yapmaya başlayın.

Hamile Olduğunuzu Keşfetmek

Gebe kalmayı başardığınızı anlamaya çalışırken endişeli bekleyiş çok stresli olabilir. Vücudunuzla nasıl iletişim kurabileceğinizi öğrenin ve bunun sağladığı hamilelik belirtilerini okuyun. Hamileliğin en erken belirtilerinden biri olan hassas göğüsler, sabah bulantıları ve sürekli işeme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ayrıca piyasadaki en iyi hamilelik testlerini okuyun ve endişeli belirsizliğe son vermenize en iyi hangisinin yardımcı olabileceğini öğrenin.

Şimdi ne olacak?

Gerçekten hamile olduğunuzu fark ederseniz, doğum öncesi bakım pratisyenlerini ve hamileliğiniz sırasında dikkat etmeniz gerekenleri okuyun. Sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir bebek için plan yapabilmek için doğum öncesi testler, doğum öncesi sağlık ve doğum öncesi riskler hakkında daha fazla bilgi edinin. En önemlisi, bu büyülü zamanın tadını çıkarın ve hamileliğinizle en iyi nasıl eğlenebileceğinizi öğrenin.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir