Hamile Kalma Şansını Artıran Pozisyonlar Var Mı?

Bazı uzmanlar, misyoner pozisyonu veya köpek stili gibi belirli seks pozisyonlarının, hamile kalmaya yardım anlayışındaki diğer pozisyonlardan (üstte kadın veya ayakta durmak gibi) daha etkili olabileceğine inanmaktadır. Ancak bu iddiaları destekleyecek kesin bir çalışma yoktur.

Tek bir boşalma, yumurtayı karşılamak için vajinaya giren milyonlarca sperm bırakabilir. Sperm, fallop tüpüne birkaç dakika içinde ulaşabilir ve yumurtayı karşılayabilir.

Yani, ilişki pozisyonu ne olursa olsun, erkek vajinaya boşaldığında hamilelik şansı vardır.

Bakınız: Cinsel Pozisyonlar Hamile Kalmanıza Yardımcı Olur Mu?

Hamile Kalmak İçin Önerilen 14 Seks Pozisyonu: Ortak İnanç Nedir?

Bu pozisyonların daha iyi penetrasyon sağladığına ve bu nedenle bir kadının hamile kalmasına yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Bununla birlikte, hangi pozisyonu denerseniz deneyin, zevkli ve acı verici olmaması gerektiğini unutmayın. Hamile kalma baskısı olmadan eşinizle ilişkiye girmenin tadını çıkarın.

Misyoner pozisyonu: Bazı insanlar bu pozisyonun bir çiftin hamile kalmasına yardımcı olabileceğine inanmaktadır. Üstteki adam ve sırt üstü yatan kadınla, spermler servikse kolay bir yol alabilir ve gebe kalmanıza yardımcı olabilir.

Köpek stili: Bu pozisyon daha derin penetrasyona yardımcı olur ve serviksi diğer pozisyonlardan daha fazla açar. Spermin içeri girmesini kolaylaştırabilir.

Üçgen: Misyoner gibi, parlayan üçgende kadın, ortağı dört ayak üzerinde, bacakları uzatılmış olarak arkada. Pelvis hafifçe kaldırıldığında, kadın bacaklarını eşinin etrafına sarabilir. Bu pozisyonun daha derin penetrasyona izin verdiği ve leğen kemiğini yukarı doğru hareket ettirdiği ve gebe kalma şansını artırdığı söylenir.

Örs: Bu pozisyonda, adam tekrar üstte, ama kadın nüfuz etmeden önce bacaklarını başının üstünde kaldırmak zorunda. Derin penetrasyona izin verebilir ve G-noktasını vurmaya yardımcı olabilir, her ikisi de gebe kalmaya yardımcı olabilir.

Sihirli dağ: Bu, köpek tarzı pozun bir başka varyansıdır. Bu pozun spermin daha derin ve daha hızlı hareket etmesine izin verdiğine inanılmaktadır. Ayrıca G noktasına vurabilir ve kadın orgazmına yardımcı olabilir.

Bakınız: Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Kaşık pozisyonu: Bu pozda kadın, eşi arkada yan yatıyor. Kadının pelvisi 90 derecelik bir açıyla eğilir ve sperm için daha iyi bir erişim sağladığı düşünülmektedir.

Bacaklar yukarıda: Kadın bacakları havada olan bir tekerlek yuvası gibi konumlandırılmıştır. Eş, nüfuz ederken bacaklarını tutacaktır. Yerçekiminin spermi serviksten daha aşağı çekmek için çalıştığına inanılmaktadır.

Kelebek: Kadın sırt üstü, masanın üstünde yatıyor. Eşi bacaklarının arasında hareket eder ve kalçalarını kaldırır (ya da kalçalarının altına yastık koyabilir). Spermin vajinada daha uzun süre kalmasına yardımcı olduğu ve daha iyi gebe kalma şansı sağladığı düşünülmektedir.

Bambu: Bambu Kamasutra pozlarından biridir, kadının bacaklarından birini partnerinin omuzlarına kaldırırken uyluğunun üzerinde durur ve bacağını destek için kullanır. G noktasına isabet etmenin yanı sıra, bu pozisyonun daha derin penetrasyona ve daha iyi bir kavrama şansına sahip olması muhtemeldir.

Kurt birliği: Bu pozda, kadın eşi belini tutar ve nüfuz eder. Bazıları spermlerin servikse daha iyi bir yol bulmasına yardımcı olduğunu ve daha hızlı bir anlayış sağladığını düşünüyor.

İstiridye birliği: Bu pozun, cinselliği daha zevkli hale getirmek dışında, gebe kalmaya da yardımcı olduğu düşünülmektedir. Kadın dizlerini bükerken sırt üstü yatar ve partner cinsel ilişki sırasında diz çökecektir.

Asma kilit: Kadın bazı yüksek mobilyaların kenarında oturur, kendini kollarıyla, arkasında ve eşinin etrafına sarılmış bacaklarıyla destekler. Spermin daha kolay kavranması için ekstra alan ve hareket verdiği düşünülmektedir.

Peg: Bu pozisyonda, adam sırtında yatıyor, kadın üstte. Bu pozisyonun daha ağır partnerleri olan kadınlara yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Sfenks: Kadın karnı üzerinde, önkol ağırlığı ile uzanmalıdır. Bacaklardan biri yana doğru bükülmeli, diğeri düz arkasında olmalıdır. Daha sonra eş, ağırlığı kollarında olacak şekilde gelir. Bu konumun daha derin penetrasyon ve anlayışa izin vermesi muhtemeldir.

Kaynaklar:

  1. Ovulation home test; NIH (2019)
  2. How to Increase the Chances of Pregnancy; SexInfo Online; University of California (2015)

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.