Geç Doğum Olursa Ne Olur? Doğumu Ne Tetikler?

Bebek Geç Doğarsa Ne Olur?

Hepimiz doğum tarihini geçmiş birini tanıyoruz. Çünkü bebek görünmek istemiyor gibiydi. Eğer doğum tarihi geciktiyseniz, muhtemelen bebeğiniz o zamana kadar dışarı çıkmak istemezse tıbbi olarak indükleneceğiniz tarih size zaten bildirilmiştir. Ancak bu, yatarak beklemeniz gerektiği anlamına gelmez! Doğum geciktiğinizde doğuma yardımcı olmak için etkili ve güvenli olduğu gösterilen doğal yollar vardır.

Doğumu Doğal Yollarla Başlatmak

İşte doğal olarak evde doğumu başlatmaya çalışabileceğiniz birkaç basit ve güvenli yol. Kim bilir, belki biri sizin için çalışır!

Baharatlı Yiyecekler:

Bununla ilgili tek risk, baharatlı yiyeceklere alışkın değilseniz hazımsızlığa neden olmaktır. Doğuma neden olmak için baharatlı yiyecekler yemek yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Bazı kadınlar bunun üzerine yemin ederken, diğerleri bunu eski yaşlı hikayesi olarak alay ediyor. Ama hamilelikten yorulduysanız, o zaman denemeye değer olabilir. En azından akşam yemeğine çıkmak için harika bir bahanen var.

Cinsel İlişki:

Bunun herkesin doğal olarak doğumu başlatmak için tercih ettiği yöntem olduğunu düşünürdünüz, ancak doğuma geciktiğinizde, daha düşük bir cinsel dürtüye sahip olabilirsiniz. İlk başta sizi bu karmaşaya sürüklediği için partnerinizi suçlamayı unutabilirseniz, o zaman biraz ilişki, her ikiniz için de zevkli olabilecek bir şekilde doğumu tetikleyebilir – ilk başta tam olarak böyle görmeseniz bile . Seks, rahim ağzının genişlemesine yardımcı olur ve meni, rahim ağzını “olgunlaştırma” etkisine sahiptir, bu nedenle bu, doğumu başlatmanın en iyi yolunu gerçekten kanıtlayabilir.

Meme Ucu Uyarma:

Bu, ebelerin yüzyıllardır önerdiği ve birçok kadının yemin ettiği bir yöntemdir. Meme uçlarını uyarmanın, kasılmalara neden olduğu bilinen kimyasal pitosinin doğal bir formunu saldığı söylenir. Öyleyse, bir kez daha, mecbur kalmaktan kesinlikle memnun olacak eşinizin yardımını isteyebilir veya sadece ellerinizi, bir masaj aletini veya hatta bir göğüs pompasını kullanarak kendiniz yapabilirsiniz.

Uyarılar!

Söylemeye gerek yok ama bu yöntemler doğuma geçmiş kadınlar için öneriliyor. Ayrıca, herhangi bir rahatsızlık veya sıkıntı derhal bir doktora bildirilmelidir.

Hint yağı kullanımı gibi doğal olarak doğumu başlatmak için duymuş olabileceğiniz başka yöntemler de vardır. Hint yağı tamamen doğal olsa da, ağrıya, rahatsızlığa ve hatta susuzluğa neden olabilecek ishale neden olabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir