Gebelikte Müzik Dinlemek Bebeği Daha Akıllı Yapar Mı?

Müzik dinlemenin, doğmamış bebeğinizi daha akıllı hale getirip getirmeyeceği konusundaki fikir hala tartışma konusu. Bir kısım, ​​hala rahimdeyken bebeğinizi müziğe maruz bırakmanın kesinlikle akıllılık seviyesini artıracağına inanırken, diğer kısım bunun arkasında gerçek bir gerçek olmadığını düşünüyor.

Ayrıca, doğmamış bebeğinizi hala rahimdeyken müziğe maruz bırakırsanız, bebeğinizi matematikte daha akıllı hale getireceğine dair yaygın bir inanç vardır. İddiayı destekleyecek tıbbi bir çalışma yoktur ve var olan çalışmaların hepsi doğmamış bebekler değil, büyük çocuklar üzerinde yapılır.

Örneğin, çocuğunuz piyano dersleri alırsa, mekansal akıl yürütme becerilerini geliştirmeye yardımcı olacağını gösteren tıbbi çalışmalar vardır. Bununla birlikte, bu çalışmalar doğmamış bebekler üzerinde değil, üç ve dört yaşındaki çocuklar üzerinde de yapılmıştır.

Aynı mantığı ileri süren bazı insanlar, doğmamış bebekleri bir piyano sesine maruz bırakmanın onlar üzerinde benzer etkilere sahip olabileceğine inanıyorlar.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir