Gebelikte Kuru Meyve Nasıl Tüketilmeli?

Kuru Meyvelerin Keyfini Çıkarmanın İpuçları

Genellikle, kuru meyveler bulaşıklarla karıştırıldığında daha uzun süre dayanır. Aşağıdaki ipuçları, içinde gerekli tüm besin maddelerini tutmaya yardımcı olacaktır ve siz de taze lezzetin tadını çıkarabilirsiniz.

Salatalarda, sandviçlerde, tatlılarda, dondurmalar, pudingler, muhallebi ve hemen hemen istediğiniz pek çok yiyecekte kuru meyvelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Kuru meyveler hamilelikte aşermeyi azaltmaya çalışabileceğiniz sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği olabilir.

Sabah bulantısı çoğu hamile kadın için önemli bir sorundur. Kusma ve mide bulantısını tedavi etmek için kuru meyveleri yoğurtla sağlıklı bir şekilde karıştırmayı deneyin. Kuru meyveleri ılımlı bir şekilde aldığınızdan emin olun, böylece çok fazla şeker tüketmemiş olursunuz. Ayrıca günlük önerilen kuru meyve miktarı konusunda doktorunuza danışmalısınız.

Hamilelikte kuru meyveler yedikten sonra rahatsızlık veya şişkinlik yaşarsanız, tüketmeyi bırakın. Şişkinlik hissi veya hazımsızlık gibi sıkıntılarınız varsa doktorunuza haber verin ve uygun tavsiye alın.

Hamilelik hayatın en güzel evrelerinden biridir. Ailenizden ve uzmanlardan aldığınız yemek yönergelerine şaşkın hissetmenize gerek yoktur. Sağlık uzmanınızla görüşmeniz, zihninizi tüm karışıklık ve şüphelerin geri kalanına bırakacaktır.

Unutmayın – ne yediğiniz ne kadar yediğinizden daha önemlidir. İçinizdeki gelişmekte olan küçük yaşamın sağlıklı bir şekilde gelişmesi için tüm gerekli besinleri birleştirin.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Benzer Yazılar:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir