Gebelikte Kabuslar, Kötü Ve Garip Rüyalar

Öyle ya da böyle bir şey hamile kadınlar için her zaman uyanık gecelere neden oluyor, örneğin bacak krampları, mide yanması ve kabuslar. Bu adil görünmüyor. Bebek doğduktan sonra, çok fazla kesintisiz uyumanız pek olası değildir, bu nedenle değerli kargonuz hala gemideyken uyku çok daha değerli görünüyor.

Çoğu hamile kadın, hamileliklerinin bir noktasında canlı kabuslarla boğuşur ve rüyalar rahatsız edici ve hatta korkutucu olsa da, onlar gerçekten sadece rüyadır. Belki de rüyalar hakkında bilinmesi gereken en önemli şey, bunların kıyamet ve kasvet önsezileri değil, sizi üstlenmek üzere olduğunuz yeni duruma, anne olma durumuna hazırlamanın bir yolu olmasıdır.

Dream Wisdom: Uncovering Life’s Answers in Your Dreams adlı rüya yorumuyla ilgili bir kitap yazan Yazar Alan Siegel, rüyaların içlerinde bulunan sembollerle yorumlanması gerektiğini söylüyor. Örneğin birçok hamile kadın araba kazalarını rüyada görür. Kazalar, nihai kontrolün kaybını simgeler. Kadınlar, değişen hormonlar nedeniyle hamilelikleri sırasında sıklıkla duygusal kontrol kaybı hissederler. Araba kazalarını rüyada görmek, bu kontrol kaybının neden olduğu hayal kırıklığı üzerine bir yorum gibidir.

Vazgeçme Senaryoları

Bazı kadınlar, evde gözetimsiz bir bebek bıraktıklarını veya çocuk sahibi olduklarını unuttuklarını rüyada görürler. Siegel, bu tür rüyaların tamamen terk edilmeyle ilgili olmadığını söylüyor. Kadınlar, korkunç anne olduklarını düşünerek bu tür rüyalardan uyanırlar. Ancak Siegel bunun tersinin doğru olduğunu söylüyor: “En kötü senaryoları prova ederek sizi hazırlıyor.”

Siegel, bu kabusların annelere nasıl ebeveynlik yapacaklarını öğrettiğine inanıyor. Rüyalar pek hoş olmasa da, Siegel kadınların rüyaları zehirli olmaktan çok aşı olarak düşünmelerini ister. Çocuğunuzu doğurduğunuzda 7/24 başka bir kişiden sorumlu olacaksınız. “Bu, öğrenmenin acı verici bir yolu gibi görünebilir, ancak zihin bu şekilde gelişir.”

Siegel, hamileliğin hormonal değişikliklerinin bir kadının hayallerine zenginlik kattığını kabul ediyor, ancak bu rüyaların daha çok hayatındaki büyük bir olaya hazırlanmakla ilgili olduğu konusunda ısrar ediyor. Aslında, sevdiklerini kaybetmek, boşanmak veya evlenmek gibi büyük yaşam olayları yaşayan insanların daha canlı rüyalar görmesi muhtemeldir. Araştırmacılar, bu özel yaşam olaylarıyla bağlantılı belirli rüya kalıplarını fark ettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.