Gebelikte Hindistan Cevizi Yağının Tıbbi Kullanımları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Amaçları

1. Doğurganlığı Artırmak İçin Hindistan Cevizi Yağı:

Gebe kalmaya çalışırken dikkat etmeniz gereken önemli şeylerden biri, doğurganlığınızı etkileyebileceğinden optimal vücut yağını korumaktır. Adipositler veya vücut yağ hücreleri, bir kadının sağlıklı bir üreme sistemi için gerekli olan östrojen üretir. Yeterli miktarda vücut yağına sahip olmayan kadınlar yumurtlama ve doğurganlık ile ilgili sorun yaşayacaktır. Obez kadınlarda, doğurganlık sorunlarına da neden olabilecek aşırı östrojen üretimi vardır.

Hindistancevizin doğurganlığınız üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Yağ, beslenme uzmanlarının sizden kaçınmanızı isteyebileceği doymuş yağ içerir. Bununla birlikte, vücudunuzun kolesterol üretmek ve uygun bir hormonal dengeyi korumak için belirli bir miktarda doymuş yağa ihtiyacı vardır. Hindistan cevizi orta zincirli bir yağ asididir ve bu, vücudun yağı metabolize etmesini kolaylaştırır.

Bakınız: Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağı Güvenli Mi?

2. Gebelikte Maya Enfeksiyonlarının Tedavisi:

Candida albicans, kadınlarda maya enfeksiyonuna neden olan rahatsız edici mikroorganizmadır. Candida genellikle vücudumuzda az sayıda, sıcak, nemli bölgelerde bulunur. Candida’nın çoğalması durumunda bir mantar enfeksiyonu meydana gelebilir. Sayıdaki bu artış birçok nedenden dolayı meydana gelebilir. Bir mantar enfeksiyonu her zaman şiddetli veya hayatı tehdit edici değildir, ancak tedavi etmezseniz rahatsızlıklara neden olabilir.

Hamilelik sırasında, birkaç hormonal değişiklik vajinanın pH seviyesinde bir değişikliğe neden olabilir. Bu, Candida’da bir artışa katkıda bulunabilir ve maya enfeksiyonuna yol açabilir. Bu enfeksiyonun sık görülen semptomları arasında genital bölgede kaşıntı, vajinada ağrı ve vajinanızdan beyazımsı akıntı vardır.

Maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için reçetesiz satılan bazı ilaçlar vardır. Bununla birlikte, hamileyken, gelişmekte olan fetus üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğinden doktorun reçete etmediği ilaçlardan kaçınmak isteyebilirsiniz. Peki başka alternatifin var mı? Cevap hindistancevizi yağında yatıyor.

Hamilelikte vajinaya Hindistan cevizi yağı sürmek:

Hindistan cevizi yağı mantar önleyici özelliklere sahiptir. Yağı doğrudan vajinanıza uygulayabilirsiniz. Aksi takdirde, günlük beslenmenize hindistan cevizi yağı ekleyin. Nasıl kullandığınızdan bağımsız olarak, mantar enfeksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

3. Hindistan Cevizi Yağı ile Pamukçuk Tedavisi:

Pamukçuk, emzirmeye müdahale eden bir mantar enfeksiyonu türüdür. Çoğunlukla, özellikle ilk kez anne iseniz, pamukçuk fark edilmez. Pamukçuk’u önlemek için kişisel hijyen zorunlu olsa da, enfeksiyonun kendi başına hijyenle ilgisi yoktur. Antibiyotik tedavisi veya sezaryen doğum olan bazı yeni anneler de pamukçuka eğilimli olabilir.

Pamukçuk’un yaygın semptomları göğüslerde ağrı, ağrılı ve oldukça hassas meme uçları ve meme uçlarının etrafında küçük, beyaz kabarcıkların varlığıdır. Pamukçuk olduğunda, bebeğiniz beslenme konusunda sorun yaşayabilir. Enfeksiyonu küçük çocuğunuza da geçirebilirsiniz. Bu, ağzınızdaki yaralar yeni doğan bebeğinizin beslenmesini engelleyeceğinden bebeğinizin beslenmesini acı verici hale getirecektir.

Meme uçlarınızın üzerine biraz hindistancevizi yağı sürmek, pamukçuk semptomlarını hafifletmeye ve iyileşmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Unutmayın, hindistancevizi yağı tüketmeye başlamadan önce doğum uzmanınıza danışın.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir