Gebelikte Dövme Yaptırırken Alınacak Önlemler ve Geçici Dövme

Hamileyken dövme yaptırmaya kararlıysanız, aşağıdaki önlemleri göz önünde bulundurun:

Lisanslı bir dövmeci seçin: Dövme sanatçısının lisanslı olduğundan ve kayıtlı bir uygulayıcı olduğundan emin olun. Prosedür nedeniyle herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, sanatçı ilk 24 saat içinde hazır olmalıdır.

Ekipman temiz olmalıdır: Temiz ve hijyenik bir dövme salonu ziyaret ettiğinizden emin olun.

  • Dövme için kullanılan ekipmanı ve iğneleri sterilize edip etmediklerini kontrol edin.
  • Yeni iğneler kullandıklarından emin olun.
  • Mürekkepleri karıştırmak için steril su kullandıklarından emin olun. Ayrıca, kullanılan mürekkepler açılmamalıdır.

Dövme sanatçısının hijyeni: Dövme sanatçısı, dövmeyi yaparken tek kullanımlık lateks eldiven kullanmalıdır. Mürekkebi kullanımdan sonra atılabilecek tek kullanımlık kaplara yerleştirdiklerinden emin olun.

Son bakım talimatlarını izleyin: Dövmeyi bitirdikten sonra, dövme sanatçısı tarafından verilen son bakım talimatlarını izleyin.

Doktorunuza danışın: Dövme yaptırmaya gitmeden önce doktorunuzla konuşun ve bunu yapmanın güvenli olup olmadığını onaylayın.

Bakınız: Gebelikte Kalıcı Dövme Yaptırmak Güvenli Mi?

Hamilelikte Geçici Dövme Yaptırmak

Geçici dövmeler kalıcı dövmeler kadar güzel olabilir. İşte bazı seçenekler şöyledir:

  • Birkaç gün boyunca cildinizde kalan bir çıkartma dövmesi kullanabilirsiniz.
  • Daha uzun süre isterseniz bir kına dövmesi düşünün. Kimyasal içermeyen ve doğal bitkilerden yapılmış kına kullanın. Bu doğal alternatif sadece isteğinizi tatmin etmekle kalmayacak, aynı zamanda vücut sıcaklığınızı da soğutacaktır.

Dövmenin bu doğal alternatifi hakkında daha fazla bilgi alın.

Gebelikte Kına Dövmesi Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kına, dövmelere güvenli ve zarif bir alternatif sunar. Yaklaşık iki hafta sürebilir. Cildinizde turuncu, kırmızı, kahverengi, tarçın, tuğla, çikolata veya kahve renginde desenler oluşturulur.

Bununla birlikte, kabarcıklara, yanıklara ve diğer cilt reaksiyonlarına neden olabilecek para-fenilendiamin içerdiği için siyah kına kullanmadığınızdan emin olun.

Macun kına tozu, şeker, su ve uçucu yağdan yapılır. Bununla birlikte, hamilelik sırasında bazı uçucu yağlardan kaçınılmalıdır.

Hamile olun ya da olmayın, kalıcı bir dövme yaptırma kararı bir gecede verilmemelidir. Bir düşünün ve aileniz ve arkadaşlarınızla tartışın. Ayrıca, tasarıma ve neden istediğinize karar verin, çünkü bir kez yapıldığında, dövmenin çıkarılması kolay değildir. Karar vermek için yeterli zamanınız olması için doğumu bekleyin.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir